Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Eurodeputowani odrzucili ACTA

ACTA to zły sposób ochrony własności intelektualnej. Taką opinię wyraził szef Parlamentu Europejskiego. Eurodeputowani odrzucili dziś porozumienie.

Po głosowaniu przewodniczący Martin Schulz powiedział, że jego wynik nie oznacza sprzeciwu dla idei ochrony własności intelektualnej. Europarlament nie jest przeciwko samej ochronie, popiera też walkę z piractwem i podróbkami – podkreślił Schulz. Jego zdaniem, Parlament Europejski uznał, że ACTA to złe rozwiązanie problemu, a przekonanie to podzieliły miliony obywateli. W opinii Schulza, to porozumienie zostawia miejsce na nadużycia, stwarza zagrożenie dla prywatności konsumentów i wolności obywatelskich, a także dla innowacji i swobodnego przepływu informacji.

Martin Schulz podkreślił, że decyzja w tej sprawie nie była łatwa. Poprzedziła ją debata z przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego, organizacjami biznesu i parlamentami krajowymi. W opinii szefa europarlamentu, pokazała ona istnienie europejskiej opinii publicznej, a jej mobilizacja przeciwko ACTA była bez precedensu.

Decyzja Parlamentu Europejskiego oznacza zakończenie procesu legislacyjnego i odrzucenie porozumienia.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.