Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Fiskus zastawia pułapki na młodych przedsiębiorców

Gdy rozpoczynamy własny biznes nie mamy często świadomości o zagrożeniach związanych z obowiązkami podatkowymi. Młodemu przedsiębiorcy brakuje wiedzy o podstawowych zagadnieniach związanych z opodatkowaniem działalności co skutkuje bardzo często nieprzyjemnościami a nawet poważnymi problemami – pisze „Rzeczpospolita”. Wchodząc w wielki świat biznesu na początkującego przedsiębiorcę czeka nie jedna pułapka. Ryzyko rośnie wraz z rozwojem firmy.

„Wiele zagrożeń wiąże się z obowiązkami dokumentacyjnymi. Dotyczy to np. podmiotów powiązanych. Jeśli transakcję zawierają firmy prowadzone przez członków rodziny, muszą sporządzić dodatkowe informacje podatkowe. Często dane te nie mają żadnego biznesowego sensu. Urzędy jednak wyciągają konsekwencje z ich braku” – czytamy w Rzeczpospolitej.

Według gazety częstym błędem popełnianym przez młodych przedsiębiorców jest nie informowanie naczelnika urzędu skarbowego o wyborze podatku liniowego jako formy opodatkowania. O zapominalskim pamięta jednak fiskus i musi on ponieść wszystkie skutki złego rozliczania się.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Daresh 18 lip 2008 (11:44)

Obowiązek zgłoszenia w urzędzie skarbowym faktu wyboru podatku liniowego to pułapka? Bez przesady...