Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jak monitorować swoją firmę

Systemy monitoringu wideo od lat wspierają małe i duże przedsiębiorstwa w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony. Jak się okazuje, wraz z rozwojem nowych technologii, poszerza się zakres ich działania o innowacyjne funkcje, które stanowią prawdziwy przełom w dziedzinie teleinformatyzacji na skalę światową.

Witamy w wielkim przedsiębiorstwie

Rynek nowych technologii oraz technik teleinformatycznych rozwija się bardzo dynamicznie. Wiele nowatorskich rozwiązań znajduje doskonałe zastosowanie właśnie w dziedzinie monitoringu. Dzięki temu funkcjonalność takiego systemu wybiega daleko poza samą opcję nagrywania i odtwarzania wideo. Systemy monitoringu dużych placówek zostają wzbogacone o możliwości jakie dają kamery cyfrowe oraz opcje zaawansowanego przetwarzania obrazu. Prace rozwojowe w tej dziedzinie zmierzają do wdrożenia tak zaawansowanych rozwiązań jak rozpoznawanie twarzy. Jest to szczególnie pomocne np. w sytuacji, gdy do sklepu wchodzi osoba znana z drobnych kradzieży. Wówczas system jest w stanie rozpoznać tę osobę i uruchomić wewnętrzny alarm. Możliwa jest także analiza zachowania i ruchów, po których można stwierdzić z dużą dozą prawdopodobieństwa, że dana osoba ma wrogie zamiary.

Z wizytą w sklepie osiedlowym

Rozwiązania wymienione w poprzednim akapicie nie są potrzebne małym sklepikom, gdzie obsługa dobrze zna większość swoich klientów. Dlatego systemy do monitoringu małych sklepów skupiają się na tym, aby w rozsądnych kosztach udostępnić potrzebną funkcjonalność. – Już jedna przenośna kamera WIFI daje możliwość monitorowania niewidocznej półki w dzień lub wejścia do sklepu w nocy. A jeżeli właściciel nie pracuje w sklepie to może kamerę ustawić tak, aby obserwować czy nagrywać to, co ekspedient nalicza na kasę fiskalną. – wyjaśnia Agnieszka Pyzik, Manager usługi zdalnego monitoringu wideo Zerkam. Jedną z ważniejszych funkcji monitoringu – zważywszy szczególnie na charakter prowadzenia działalności handlowej – jest możliwość zdalnego odbioru wideo. Dzięki temu w każdej chwili, z każdego miejsca możemy obserwować to, co dzieje się w naszym sklepie. Wystarczy, że mamy przy sobie smartfon, tablet, albo laptop z dostępem do Internetu.

Możemy więc wyjechać na wakacje, konferencję czy spotkanie biznesowe, a i tak mamy wgląd na to, co dzieje się w firmie. – Ponadto tak zaawansowane technologicznie systemy jak Zerkam umożliwiają rejestrację i przechowywanie nagrań na dedykowanych, zewnętrznych serwerach. Dzięki temu nawet jeśli ktoś włamie się do magazynu czy sklepu i zniszczy kamerę, nagranie z włamania pozostanie nienaruszone. Ale to jeszcze nie wszystko.

– Usługa Zerkam została wzbogacona o funkcję alarmującą o zagrożeniu, a to za sprawą tzw. czujnika wykrywania ruchu. W momencie wykrycia ruchu, kamera wysyła powiadomienie o alarmie w formie wiadomości email i automatycznie nagrywa zdarzenie. Wówczas właściciel może obejrzeć obraz nagrywany w danym momencie i zawiadomić odpowiednie służby. – dodaje Agnieszka Pyzik z Zerkam. Dzięki temu ta sama kamera może w dzień rejestrować zdarzenia na kasie fiskalnej a w nocy być wykorzystana jako nagrywający zdarzenia system alarmowy. Przydatna może się również okazać możliwość planowania harmonogramu: kiedy kamera ma nagrywać, albo kiedy ma wykrywać alarmy. Tak więc możemy w każdym momencie i z każdego miejsca na świecie, gdzie jest Internet, nie tylko oglądać co się dzieje u nas w sklepie, ale również decydować czy i kiedy kamera ma nagrywać lub wykrywać alarmy.

Nowoczesne technologie związane z monitoringiem wideo posiadają wiele funkcji, które wspierają dodatkowo system bezpieczeństwa i mogą stanowić doskonałe rozwiązanie innych problemów związanych z prowadzeniem np. działalności handlowej. Szybka instalacja oraz łatwy dostęp do przekazu wideo, to również duża oszczędność czasu dla właścicieli. Rozglądając się więc za tego typu systemami warto wybrać ten, który oferuje najwięcej opcji. Szybko bowiem stanie się on naszym prawdziwym wsparciem, bez którego nie będziemy sobie wyobrażać prowadzenie biznesu.

Zerkam.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.