Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jak napisać innowacyjny biznesplan

Dziś na terenie województwa dolnośląskiego odbędzie się drugi dzień Treningu Przedsiębiorczości PABA skierowanego do środowiska akademickiego. W ramach projektu prowadzony jest również konkurs na biznesplan wyłaniający najbardziej innowacyjne pomysły na działalność gospodarczą.

PABA (Poland As a Business Area) ma na celu wykreowanie oraz pomoc w dopracowaniu własnego twórczego pomysłu na biznes. Zajęcia te są pierwszymi w Polsce warsztatami mającymi wzbudzić wśród uczestników kreatywność, a także pomóc w przygotowaniu i prezentacji nieprzeciętnych pomysłów. Dla uczestników szkolenia, którzy wykażą się największą przedsiębiorczością oraz innowacyjnością w tworzeniu biznesplanu, czeka udział w elitarnym projekcie Szkoły Milionerów.
 

W ramach projektu prowadzony jest również konkurs na najbardziej innowacyjny biznesplan. Mogą wziąć w nim udział nie tylko uczestnicy szkolenia PABA, ale również wszyscy studenci, doktoranci, absolwenci studiów doktoranckich (12 miesięcy od daty zakończenia studiów) oraz pracownicy naukowi dolnośląskich uczelni i jednostek naukowo-badawczych. Prace można przesyłać do 2 sierpnia 2009 roku na adres mailowy [email protected] adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Do 7 sierpnia 2009 roku nastąpi wybór autorów 12 najciekawszych prac, którzy zostaną zaproszeni do uczestnictwa w Szkole Innowacji.
 

Laureaci konkursu wezmą udział w szkoleniu, które ma na celu poszukiwanie praktycznego zastosowania innowacyjnych rozwiązań poprzez zmianę myślenia oraz poszerzenie wiedzy z zakresu innowacji. Skorzystają z indywidualnych spotkań z mentorami, coachami oraz doradztwa i zajęć z idolami biznesu. Zwycięzcy trafią również na osiem miesięcy pod skrzydła AIP. Dzięki temu będą mieli niepowtarzalną możliwość testowania pomysłu na biznes w ramach preinkubacji. Oznacza to, że będą mogli sprawdzić swój pomysł biznesowy bez ponoszenia wysokich kosztów, a także ryzyka.

– Przykładowy biznesplan

Więcej informacji na temat projektu pt. Program Transferu innowacji do biznesu – Innowatorzy na stronie: www.wroclaw.innowatorzy.eu

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.