Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Jakie składki na ZUS za luty? Dziś ostatni dzień

Dziś mija ostatni dzień na zapłacenie składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przez osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. Pierwszy raz w tym roku przedsiębiorcy wykonają przelewy na nowe kwoty. Przypominamy jak zmieniły się wysokości składek w 2015 roku zarówno dla młodych firm jak i przedsiębiorstw dłużej działających na rynku.

10 lutego to ostateczny termin, w którym osoby prowadzące własny biznes muszą zapłacić składki za siebie. Wysokość zobowiązań wobec ZUS wzrosła ponieważ zmieniły się wskaźniki na bazie których szacowany jest poziom składek. Wraz ze składką na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe przedsiębiorca zapłaci w sumie 1095,37 zł

Młodzi przedsiębiorcy dopiero rozpoczynający przygodę z biznesem przez pierwsze dwa lata mogą korzystać z tzw. ulgi na ZUS. Preferencyjne wysokości składek dla młodych firm również uległy zmianie w 2015 roku. Każdego miesiąca z konta początkującego przedsiębiorcy będzie musiał być wykonany przelew na kwotę 446,88 zł( lub 434,02 zł bez ubezpieczenia chorobowego).

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.