Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

„Jedno okienko” dla wszystkich przedsiębiorczych

Stworzyć przestrzeń przedsiębiorczości, w której będzie można rozwijać swój pomysł biznesowy pod okiem ekspertów i profesjonalistów oraz przy wykorzystaniu często niedostępnych dotąd usług – właśnie taka idea przyświeca trwającym już ponad pół roku działaniom na rzecz budowy w całej Polsce sieci centrów AIP Business Link. W największych polskich miastach, przy współpracy z samorządami, uczelniami oraz parkami technologicznymi, AIP zamierzają wdrożyć innowacyjny na skalę całej Europy system działań wspierających przedsiębiorczość.

Tym, co wyróżni AIP Business Link spośród istniejących już dziś instytucji będzie podejście zintegrowane, opierające się na założeniu, aby w jednym miejscu skupić świadczenia z bardzo różnych, szeroko powiązanych z biznesem dziedzin. Łącząc je w pięć funkcjonalnych systemów, odwołujących się do różnych grup potrzeb, AIP Business Link będzie więc przestrzenią, w której spełnione będą praktycznie wszystkie wymagania innowacyjnego, otwartego na nowe technologie przedsiębiorcy.

– W Business Linkach znaleźć będzie można rozwiązania dla problemów z niemal wszystkich obszarów, z jakimi styka się osoba prowadząca własny biznes – mówi Jakub Wronkowski, Dyrektor Zarządzający AIP BL i wylicza tworzone usługi: – Począwszy od dopracowania pomysłu, poprzez wsparcie w najbardziej uciążliwych sprawach administracyjnych i doradztwo z takich dziedzin jak prawo, HR czy marketing, aż po możliwości pozyskania finansowania, zdobycia nowych kontaktów czy rozbudowane panele edukacyjne, przedsiębiorca prowadzony będzie tak, aby maksymalnie zwiększyć prawdopodobieństwo, że to właśnie jego firmie uda się odnieść sukces.

Skąd jednak pewność, że ambitne przedsięwzięcie się powiedzie? Osoby odpowiedzialne za cały projekt odsyłają do raportów Ministerstwa Gospodarki oraz badań, które wśród młodych ludzi i początkujących przedsiębiorców prowadziły same AIP. Formułowane w ich wyniku postulaty, takie jak wzmocnienie sieci instytucji otoczenia biznesu, kształtowanie postaw proinnowacyjnych czy upowszechnienie dostępu do specjalistycznej wiedzy pozwalają bowiem wierzyć, że kolejny etap Drogi do Polski Przedsiębiorczej wręcz skazany jest na sukces. – Jeżeli tylko nie powstrzymają nas trudności administracyjne i formalne, już pod koniec przyszłego roku powinniśmy świętować otwarcie pierwszego z centrów, które, stworzywszy niespotykaną dotąd sieć, dadzą początek prawdziwej przedsiębiorczej rewolucji. – odważnie zapowiada Jakub.

Polskaprzedsiębiorcza.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Adam 29 paź 2008 (09:25)

Czekam na konkrety....sama idea to za malo.