Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kantory internetowe domagają się regulacji

Właściciele kantorów internetowych chcą regulacji swojej branży – pisze o tym „Puls Biznesu”.

Gazeta podkreśla, że prawo dewizowe precyzuje jak ma wyglądać kantor, ale idącego w setki milionów złotych obrotu walutą w sieci nie kontroluje nikt. Według szacunków walutę za pośrednictwem wirtualnych kantorów kupuje około 150 tysięcy osób, czyli około 20-25 procent spłacających kredyty walutowe. Klientami są też przedsiębiorcy czy ludzie wyjeżdżający na wczasy. Miesięcznie to obroty rzędu setek milionów złotych.

Jednak w przeciwieństwie do klasycznych kantorów, które są kontrolowane przez NBP, internetowe platformy walutowe nie są nadzorowane przez nikogo. Ich właściciele chcą to zmienić. Jak pisze gazeta, zależy im na uwierzytelnieniu ze strony instytucji nadzorczych, bo w ich interesie podstawą jest zaufanie ze strony klientów. Jednak jest z tym problem, bo do internetowych kantorów nie przyznaje się ani Komisja Nadzoru Finansowego ani NBP.

Więcej o sprawie w Pulsie Biznesu.

IAR/Pb/łp

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Plastuś 5 paź 2018 (11:43)

To już poważny biznes - w końcu obracają gotówką. Ja też od jakiegoś czasu korzystam z kantorów internetowych, ale nigdy bym nie skorzystał z firmy krzak, nazwy której nigdy nie słyszałem. Dlatego mój wybór padł na Cinkciarz.pl - działają na rynku od wielu lat, więc można im zaufać.