Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Kolejne 18 km autostrady oddane do użytku

Otwarto drugi odcinek autostrady A2. Do użytku został oddany, liczący 18 kilometrów, odcinek D pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem.

Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Lech Witecki przyznał, że z początku na pewno będą korki w mniejszych miastach, do których ma spływać ruch z niedokończonej autostrady. Gość Programu Pierwszego Polskiego Radia tłumaczył, że wynika to z tego, iż regulacja ruchu nie została jeszcze dostosowana do otwarcia nowego odcinka. Lech Witecki wyraził nadzieję, że wkrótce korki znikną.

Dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych odniósł się także do sprawy chińskiego konsorcjum COVEC. Lech Witecki powiedział, że firma wypłaciła należności niektórym przedsiębiorcom, którzy udokumentowali swoją pracę. GDDKiA ściąga obecnie gwarancje, udzielone na budowę autostrady. Lech Witecki powiedział, że została już wypłacona ta udzielona przez Deutsche Bank. Obecnie GDDKiA stara się o wypłatę gwarancji, udzielonej przez chińskie banki. Zdaniem Lecha Witeckiego, są to gwarancje bezwarunkowe, a ich uzyskanie jest kwestią czasu.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.