Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Małe firmy zarobią na budowie sieci internetowych

Małe i średnie firmy mają szansę na pozyskanie funduszy z działania 8.4 Zapewnienie dostępu do internetu na etapie „ostatniej mili” Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Do firm z sektora MŚP trafi 200 mln euro przeznaczonych na budowę sieci internetowych – informuje w dzisiejszym wydaniu ”Puls Biznesu”.

”21 kwietnia konkurs w ramach działania 8.4 ruszy w województwach lubuskim i dolnośląskim. — Celem działania jest usunięcie z mapy województwa białych i szarych plam, czyli miejsc, w których nie ma internetu lub gdzie dostęp do sieci jest utrudniony. W konkursie mogą startować mikro, małe i średnie firmy. Zwycięzcy będą odpowiedzialni za budowę infrastruktury prowadzącej bezpośrednio do odbiorców oraz świadczenie usług operatorskich — wyjaśnia Władysław Korcz, dyrektor departamentu gospodarki i infrastruktury lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego” – czytamy w ”Pulsie Biznesu”.

”Podobne konkursy dla pozostałych województw Władza Wdrażająca Programy Europejskie (instytucja odpowiadająca za projekt) ogłosiła w marcu. Wspólny termin składania wniosków upływa 28 maja. W tej turze konkursów gra toczy się o 23 mln EUR. Mali operatorzy podłączą się do tzw. teleinformatycznej sieci szkieletowej, którą razem z samorządami zbudują duże firmy telekomunikacyjne. Drogę do działania w tej kwestii otworzyła ustawa o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych” – czytamy dalej.

Według danych opublikowanych przez Eurostat, dostęp do Internetu w Polsce w I kwartale 2008 roku miało zaledwie 48 proc. gospodarstw domowych, podczas gdy w Unii Europejskiej średnia a wynosi 60 proc. Polska ma więc jeszcze wiele do nadrobienia. Eksperci twierdzą, że obraz polskiego rynku internetowego będzie się w najbliższych latach znacząco zmieniał.

Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym wydaniu ”Pulsu Biznesu”, w artykule Agnieszki Jabłońskiej pt. ”Na ostatniej mili zarobią też małe firmy”.

Źródło: Przegląd prasy Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.