Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Mąż podzieli się skłądką z niepracującą żoną

Agnieszka Kozłowska-Rajewicz chwali pomysł dzielenia się składkami męża z niepracującą żoną. Pomysł na emerytury małżeńskie zgłosił Instytut Spraw Publicznych, pojawił się też w programie PiS.

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania jest przekonana, że większość posłów Platformy Obywatelskiej poprze projekt, jeśli pojawi się on w Sejmie. Kozłowska-Rajewicz przypomniała w Trójce, że sama mówiła o tej propozycji na marcowym Kongresie Demograficznym. Zdaniem Kozłowskiej-Rajewicz, to bardzo dobry pomysł, który pokazuje, że praca w domu może być zabezpieczona przez rodzinę w postaci składki emerytalnej.

Pełnomocnik rządu ds. równego traktowania popiera też wydłużenie urlopu ojcowskiego. Przyznaje, że ten pomysł już dawno jest zaakceptowany w ministerstwie pracy. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz nie chce przesądzać, kiedy dojdzie do jego wprowadzenia w życie. Dodaje, że są prowadzone rozmowy, ale wszystko zależy od wyliczeń kosztów i tego, jak będą przebiegać prace.

Pomysł wydłużenia urlopu ojcowskiego, działającego podobnie jak macierzyński zgłosił Ruch Palikota. Ugrupowanie chce jego wydłużenia do 2 miesięcy. 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.