Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Minister rodziny i pracy o pieniądzach na dziecko i wieku emerytalnym

1 kwietnia przyszłego roku władze uruchomią wypłatę 500 złotych na drugie i kolejne dziecko. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska poinformowała w radiowej Trójce, że pieniądze otrzymają wszystkie rodziny niezależnie od dochodu.

Podkreśliła, że obecnie przygotowywane są rozwiązania prawne, które umożliwią wypłatę. Elżbieta Rafalska podkreśliła, że wiadomo już, że tylko wypłata na pierwsze dziecko uzależniona będzie od dochodów rodziny. W przypadku kolejnych dzieci rodzice nie muszą ich ujawniać.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej dodała, że pieniądze będą wypłacane prawdopodobnie na konto. Resort na obecnym etapie odrzuca możliwość wypłat w innej postaci, na przykład, talonów.

Elżbieta Rafalska poinformowała, że kwestia ewentualnego uzależnienia wieku emerytalnego od stażu pracy zostanie omówiona z przedstawicielami związków zawodowych. Politycy PiS podczas kampanii wyborczej obiecywali obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Minister dodaje, że kryterium stażu pracy może być niekorzystne dla kobiet ponieważ przebywają na urlopach wychowawczych i nie mają dużego stażu pracy.

Minister Rafalska powiedziała w radiowej Trójce, że obniżenie wieku emerytalnego to inicjatywa prezydenta, którą rząd popiera. Obecnie wiek emerytalny jest stopniowo wydłużany. Panowie w 2020 roku, a panie w 2040 mają już pracować do 67 roku życia.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ Trójka/pp/buch

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.