Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Na jaki biznes postawić?

Wbrew pozorom i powszechnym obawom szalejący globalny kryzys może być dobrym momentem na założenie własnej działalności gospodarczej. Młodzi, początkujący przedsiębiorcy mogą bowiem wykorzystać czas, w którym tańsze jest wynajęcie biura, zakup wyposażenia czy zatrudnienie pracownika. Pozostaje tylko najtrudniejsze pytanie, jaki biznes zacząć.


Handel

„Niewielkich nakładów wymaga prowadzenie handlu obwoźnego. Zwłaszcza gdy sprzedaje się artykuły przemysłowe. Nie trzeba do tego dodatkowych kwalifikacji ani skomplikowanych formalności. Odpadają problemy z wynajmem lokalu. Na placach targowych wystarczy uiścić odpowiednią opłatę.” – pisze „Rzeczpospolita”.

Podstawowe usługi

„Tu lista możliwych do prowadzenia rodzajów działalności przez początkujących przedsiębiorców jest długa – począwszy od usług krawieckich i sprzątania mieszkań lub urzędów, urządzania ogrodów po różnego rodzaju naprawy czy remonty. Problem w tym, że nie każdy warsztat da się pomieścić w teczce bądź samochodzie. Jeżeli jest to możliwe, to w praktyce wystarczy rejestracja i zakup odpowiednich narzędzi.” – informuje „Rzeczpospolita”.

A może Internet

„Z pozoru najprostsze wydaje się założenie sklepu internetowego. Ponieważ jednak jest już bardzo wiele firm prowadzących taką działalność, trzeba dobrze się zastanowić nad znalezieniem odpowiedniej dla firmy niszy handlowej – dobrze gdy na początek związana jest z naszym hobby bądź fachową wiedzą. Taka forma handlu ma numer PKD 47.91.Z – sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet, niezależnie od tego, czym handlujemy w sieci (inaczej klasyfikowana jest jedynie taka sprzedaż samochodów i motocykli oraz części do nich). Trzeba też dobrze przemyśleć, zaprojektować i zareklamować swoją internetową witrynę – tak, by klient łatwo mógł do niej dotrzeć i wybierać poszczególne produkty. „ – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Czy Ty już wybrałeś branżę w której chcesz działać? Na rynku obecnie boom przeżywa biznes internetowy. Niskie bariery wejścia powodują, że startupów, które postawiły na e-biznes przybywa jak grzybów po deszczu. Zanim zdecydujesz jaki biznes chcesz prowadzić dokładnie przeanalizuj wszystkie za i przeciw. Sprawdź rynek, zbadaj konkurencję, dowiedz się czy działalność którą planujesz nie wymaga pozwoleń lub licencji. Wnikliwa analiza pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych rozczarowań.

Więcej w „Rzeczpospolitej”, w artykule „W jaki biznes zainwestować na start”, autorstwa Pawła Wrześniewskiego

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.