Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Najlepsze konta dla osób prowadzących biznes. Gdzie prawdziwe 0 zł opłat?

Na rynku jest szeroki wybór rachunków firmowych, które umożliwiają uniknięcia opłaty za ich prowadzenie, użytkowanie kary płatniczej oraz przelewy internetowe. Nie oznacz to jednak, że przedsiębiorcy mogą liczyć na rachunek bieżący za „prawdziwe 0 zł”.

Redakcja Bankier.pl przyjrzała się warunkom na jakich można otworzyć bezpłatne konto firmowe. Analiza została oparta na porównaniu opłaty za prowadzenie rachunku, obsługę karty płatniczej oraz koszt zwykłych przelewów internetowych zewnętrznych. Oznacza, to że w rankingu znalazły się wyłącznie te rachunki, które umożliwiają przedsiębiorcy osiągnięcie 0 zł za każdą z wymienionych usług.

Źródło: Bankier.pl, na podstawie informacji udzielonych przez banki, stan na 11.04.2017

Najkorzystniejszą ofertę kona firmowego, posiada Nest Bank. Opłata za prowadzenie BIZnest Konta wynosi 0 zł, podobnie jak miesięczna opłata za kartę płatniczą. Przedsiębiorcy mogą również korzystać z przelewów zewnętrznych w nieograniczonej ilości nie płacą za to ani złotówki. Należy jednak podkreślić, że przeważająca ilość banków w swojej ofercie posiada rachunki firmowe za warunkowe 0 zł. Oznacza to, że przedsiębiorca musi liczyć się z koniecznością spełniania obostrzeń wyznaczonych przez banki, aby uniknąć opłaty za prowadzenie konta. W przypadku niespełnienia określonych warunków, opłata za rachunek może wynieść od 9 zł do nawet 100 zł.

Pełen ranking dostępny na Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.