Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Najlepsze studenckie pomysły na biznes wybrane

15 stycznia br. w siedzibie BCC w Warszawie, odbyło się spotkanie Kapituły Konkursu na Biznesplany, podczas którego autorzy najlepszych siedemnastu biznesplanów zaprezentowali swoje pomysły. W wyniku obrad wyłoniono 10 laureatów. Jednak zwycięzców konkursu poznamy na konferencji finałowej, która odbędzie się na przełomie lutego i marca 2009 roku.

W tegorocznej edycji konkursu organizowanej przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości przy współpracy z Fundacją BRE Banku wzięło udział 671 młodych ludzi.

W prezentowanych przez kilkuset uczestników konkursu biznesplanach przeważały branże IT, e-commerce oraz nowe technologie.

Najwięcej reprezentantów w konkursie miały województwa: mazowieckie, małopolskie i śląskie. Najmniej biznesplanów nadeszło z województwa opolskiego i podkarpackiego. Łącznie w pięciu edycjach konkursu wzięło udział blisko 3 000 osób.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

– Natalia Bokuń i Jan Kubisa z Warszawy. Firma Genius Loci została stworzona z myślą o przedstawicielach wielomilionowej Polonii. Usługi firmy to tworzenie i zbieranie pamiątek – zdjęć, filmów, dokumentów – z miejsca, które było omem rodzinnym klientów.

– Sebastian Budnik i Łukasz Murawski z Poznania. Multisenses fitness club to stworzenie na bazie istniejącego kina innowacyjnej formy rekreacji -„kina rowerowego”

– Ryszard Gaj z Krakowa. Twój Sekretariat.pl to pomysł stworzenia wirtualnego biura, który w swojej ofercie ma: obsługę połączeń telefonicznych, obsługę e-mail i poczty tradycyjnej, prowadzenie terminarza on-line, księgowość – wszystko już za cenę 250zł brutto miesięcznie.

– Jan Godlewski z Białegostoku. SITI to firma produkcyjna i handlowa. Wytwarzanymi produktami są torby rowerowe na ramię, wysokiej jakości materiałowej i wykonawczej.

– Katarzyna Kotnowska i Natalia Maczek z Krakowa. Misbehave to sprzedaż internetowa ubrań i toreb ekologicznych, które będą wyrazem pewnego stylu życia, mocno już zakorzenionego w trendach zachodnioeuropejskich.

– Anna Kubiak i Artur Kubiak ze Szczecina. Firma MOBname ma na celu stworzenie i obsługę wielopłaszczyznowej platformy internetowej skierowanej do użytkowników Internetu mobilnego. Platforma działać będzie w oparciu o portal internetowy dostępny w wersji mobilnej oraz tradycyjnej (desktop’owej) pod adresem mob.pl.

– Paweł Kuryło z Warszawy. Masowa Agencja Marketingowa (MAM) to portal internetowy, gdzie każdy po rejestracji jest pracownikiem wielkiej, internetowej agencji marketingowej.

– Krzysztof Łukaszewicz z Ełku. Firma Lukatronics zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz wdrażaniem zaawansowanych systemów elektronicznych, w tym w szczególności systemów pomiarowych i diagnostycznych dla przemysłu i medycyny.

– Bartłomiej Rycharski z Poznania. Ecoosystem.com – platforma otwartej innowacyjności to portal internetowy wspierający pozyskiwanie partnerów i zasobów do innowacyjnych projektów. Łączy innowatorów z inwestorami, wolontariuszami, ludźmi prowadzącymi podobne projekty w innych miastach.

– Maciej Zasada z Łodzi. Loony Codebrains – zespół programistów traktujących programowanie jako sztukę. Ich zadaniem jest wdrażanie stworzonych projektów oraz dodatkowo tworzenie oprogramowania na zlecenie.

W tym roku Kapitułę Konkursu tworzyły osoby ze świata nauki, mediów oraz biznesu:

– Prof. Alojzy Nowak, Uniwersytet Warszawski (Przewodniczący)
– Prof. Wojciech Gasparski, Centrum Etyki Biznesu
– Dr Ewa Lisowska, Szkoła Głowna Handlowa
– Michał Lisiecki, Prezes Point Group
– Zbigniew Niemczycki, Prezes Curtis Group
– Martin Oxley, Dyrektor Generalny Polsko – Brytyjska Izba Handlowa
– Wiesław Migut, Prezes Migut Media
– Łukasz Wejchert, Prezes Grupa Onet.pl
– Henryk Okrzeja, Prezes Fundacji BRE Banku
– Dariusz Żuk, Prezes Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości
– Jacek Aleksandrowicz, Wiceprezes Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

– Zarobiła miliony dolarów na „niczym”

– Od pucybuta do milionera

Żródło: Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.