Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Opinia o frankowych kredytach. Ruch jest po stronie banków

Jak rozwiązać problem wysokiego kursu franka szwajcarskiego? Środowisko bankowe spotyka się dziś z przedstawicielami rządu, Narodowego Banku Polskiego i Komisji Nadzoru Finansowego.

Analityk biura maklerskiego mBanku, Kamil Maliszewski podkreśla, że instytucje finansowe powinny wykonać krok w kierunku zadłużonych w szwajcarskiej walucie. Według eksperta na razie jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o systemowym rozwiązaniu tego problemu, ale banki mogłyby zaproponować zadłużonym uwzględnienie ujemnego oprocentowania kredytów, co zmniejszyłoby raty.

Gość Polskiego Radia 24 dodał, że banki i kredytobiorcy znajdują się w podobnej sytuacji. Brak płynności na rynku nieruchomości powoduje, że licytowanie kredytobiorców i sprzedawanie mieszkań jest nierealne.

Na godzinę 14 minister finansów, Mateusz Szczurek zwołał posiedzenie Komitetu Stabilności Finansowej. Podczas spotkania przedstawiciele banków, które udzielały kredytów we frankach, wypowiedzą się, w jaki sposób gwałtowny skok kursu waluty i ujemne stopy procentowe w Szwajcarii wpłyną na sytuację instytucji finansowych oraz ich kredytobiorców.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ Karol Tokarczyk/ab

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.