Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

PGNiG wybrało startupy, z którymi zacznie współpracę

Długopis cyfrowy do biur obsługi klienta, system pozwalający oszczędzać energię przez komputery i laptopy oraz mikrokogenerator gazowy to zwycięskie rozwiązania drugiej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów. Skorzysta z nich wkrótce PGNiG Obrót Detaliczny, jedna ze spółek Grupy Kapitałowej PGNiG.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, Agencja Rozwoju Przemysłu oraz Izba Gospodarcza Gazownictwa wybrały zwycięzców drugiej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów zorganizowanych 5 października 2016 r. w Muzeum Gazownictwa w Warszawie. Jury do pilotażu i komercyjnego wdrożenia wytypowało równorzędnie trzy projekty: IC Pen, Grinfy i Mikrokogeneracja.

Cyfrowe długopisy IC Pen usprawnią obsługę klientów i obieg dokumentów. Dzięki rozwiązaniu firmy IC Solution dane wpisywane odręcznie w formularzu zapisywane są od razu w wersji elektronicznej bez potrzeby skanowania czy przepisywania danych do komputera. Inny wybrany projekt to mikrokogenerator gazowy. Zakłada obniżenie kosztów wdrożenia mikrokogeneracji – czyli przyzakładowej produkcji energii i ciepła. Z kolei system Grinfy autorstwa firmy Grinfinity pozwala na oszczędzanie energii przez firmowe komputery i laptopy oraz zastosowanie inteligentnych gniazdek we wszystkich innych urządzeniach.

–Sukces warsztatów to przede wszystkim wdrożenie konkretnych rozwiązań zgodnie z technologicznym zapotrzebowaniem dużych przedsiębiorców – powiedział Michał Szaniawski, wiceprezes ARP SA.– Zainteresowanie kolejną edycją Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów pokazuje, że polskie firmy  mają potencjał  innowacyjności. Świadczy też o sporych możliwościach sektora małych i średnich firm, z których wciąż niewielu zdaje sobie sprawę – dodał wiceprezes.

Warsztaty Innowacyjnych Pomysłów mają formę konkursu dla startupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Spośród 30 nadesłanych propozycji eksperci wybrali 12 najciekawszych rozwiązań – od nowych technologii poprzez nowe rozwiązania IT do pomysłów usprawniającej obsługę klienta. Finaliści zaprezentowali rozwiązania najbardziej odpowiadające wyzwaniom technologicznym i biznesowym spółki PGNiG Obrót Detaliczny, która oferuje prąd i gaz dla klientów indywidualnych.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z odzewu oraz innowacyjnych propozycji, jakie zgłosiły firmy biorące udział w warsztatach – powiedział Łukasz Kroplewski, wiceprezes zarządu PGNiG SA ds. rozwoju. – Zakres pomysłów jest bardzo szeroki, a jednocześnie każdy z nich stanowi dla nas bardzo interesującą ofertę. Dla dużej grupy kapitałowej, jaką jest PGNiG, wspólne wdrażanie ciekawych projektów wraz z innowacyjnymi partnerami to ciekawe doświadczenie i wyjątkowa okazja do rozwoju – dodał wiceprezes.

Startupy oraz małe i średnie przedsiębiorstwa mogły zgłaszać swoje pomysły za pośrednictwem Platformy Transferu Technologii ARP. Po warsztatach finaliści i zwycięzcy będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty ARP promującej ich technologie na platformie. Natomiast PGNiG zaproponuje im wdrożenie projektów w spółce z Grupy Kapitałowej.

W środę w Muzeum Gazownictwa w Warszawie ogłoszono także nabór do kolejnej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów. Małe i średnie przedsiębiorstwa oraz startupy do 10 listopada 2016 r. mogą zgłaszać swoje innowacyjne projekty, które tym razem mają odpowiadać na potrzeby innej spółki z Grupy Kapitałowej PGNiG – Polskiej Spółki Gazownictwa. PSG to największy w Europie operator systemu dystrybucji gazu. Poszukuje rozwiązań dotyczących rozwoju inteligentnej sieci gazowej, odzyskania energii cieplnej ze stacji gazowych, łączenia tworzyw sztucznych ze stalą do wykorzystania w połączeniach gazociągów oraz technologii związanych z wytwarzaniem wodoru i jego transportu za pośrednictwem sieci gazowej. Finał trzeciej edycji Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów odbędzie się w grudniu.

Informacje na temat Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów oraz zgłaszanie projektów do kolejnej edycji na stronie www.ptt.arp.pl/Warsztaty.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.