Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polacy zebrali na Kickstarterze 40 tys. funtów w 2 godziny

Dwie godziny wystarczyły pomysłodawcom z Polski, by zebrać na Kickstarterze oczekiwaną kwotę na realizację gry planszowej. Mają  jednak dużo większy apetyt i celują w rekordową zbiórkę.

Nie minęła jeszcze dobra od startu kampanii na Kickstarterze gry The Edge, a już na koncie autorów kampanii znajduje się kwota 40 tys. funtów. Scenariusz gry, postaci oraz cała oprawa graficzna jest autorskim dziełem firmy Awaken Realms oraz osobami współpracującymi przy tym projekcie. Kampania wystartowała wczoraj wieczorem, i jak to bywa w przypadku platform crowdfundingowych celem było zebranie środków na realizację gry. Pieniądze potrzebne były m.in. na zamówienie drogich form na figurki czy zlecenie seryjnej  produkcji pozostałych elementów gry.  Minimalny cel zbiórki autorzy kampanii wyznaczyli na poziomie 40 tys. funtów, ale ta kwota „pękła” już po dwóch godzinach. Pomysłodawcy gry zamieścili po chwili wpis z informacją i podziękowaniami dla „backersów”.

„Ok! Więc tak, byliśmy tak bardzo podekscytowani grą The Edge. Całe studio pracowało jak szalone w ostatnich miesiącach – w końcu nasz własny wszechświat ujrzał światło dzienne. Każdy członek zespołu zostawił cząstkę siebie przy realizacji projektu.(…) Musimy przyznać, że naprawdę chcieliśmy tej gry i tego by stała się hitem. Jednak to co się dziś wydarzyło jest po prostu niesamowite. Widzieć ludzi, którym podobają się modele, gra i cała fabuła. (…)” – mogli przeczytać użytkownicy Kickstartera dwie godziny od startu zbiórki. Kolejne dwie godziny wystarczyły, by przekroczony został poziom 100 tys. funtów. Obecnie na koncie kampanii widnieje kwota 140 tys. funtów, która nieustannie rośnie.

Warto wspomnieć, że założona przez Marcina Świerkota firma z Wrocławia ma patent na udane kampanie. Kilka miesięcy temu z powodzeniem zrealizowali inną zbiórkę, realizację planszowej wersji gry The War of Mine. Wówczas udało się pozyskać od internautów kwotę 621 tys. funtów(przeczytaj więcej). Za 20 dni przekonamy się czy The Edge pobije ten rekord. Jeśli porównać stan konta na Kickstarterze po 24 godzinach dziś i podczas poprzedniej zbiórki to prawdopodobieństwo zebrania jeszcze większej kwoty jest wysokie.

 

– Polacy odnieśli sukces na Kickstarterze. Jak się to robi?

– Zebrał 180 tys. dolarów na Kickstarterze. Polak sprzedaje drukarki 3D na cały świat

– Polski pomysł zebrał już 250 000 dolarów na Kickstarterze

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.