Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polska w rankingu konkurencyjnosci

Polska znajduje się na 34.miejscu w rankingu konkurencyjności państw, stworzonym przez Międzynarodowy Instytut Rozwoju Zarządzania w Szwajcarii. Ten sam wynik nasz kraj uzyskał rok temu.

W tworzonym corocznie zestawieniu ten instytut badawczy analizuje, jak w poszczególnym państwach zarządza się zasobami gospodarczymi i ludzkimi w celu zwiększenia dobrobytu. Na szczycie listy znajduje się, tak jak przed rokiem, Hongkong, uzyskując 100 punktów. Tuż za nim są Stany Zjednoczone (zeszłoroczny zwycięzca), trzecia jest Szwajcaria.

Autorzy rankingu wyjaśniają, że USA, mimo kryzysu, nadal znajdują się w światowej czołówce z powodu wyjątkowego dynamizmu rynku oraz innowacyjności amerykańskich przedsiębiorstw.

Do europejskich prymusów, prócz Szwajcarii, należą też Szwecja (miejsce piąte) i Niemcy (9). Natomiast eksperci Instytutu Rozwoju Zarządzania zaznaczają, że borykające się z kryzysem Hiszpania, Portugalia i Grecja – ta ostatnia na przedostatnim 58. miejscu w zestawieniu – tracą zainteresowanie inwestorów. Za Grekami w zestawieniu konkurencyjności znajduje się już tylko Wenezuela.

Nasz kraj jest na 34. miejscu listy, tak jak w 2011 roku. Wyprzedzają nas między innymi Tajlandia, Chile czy Kazachstan. Jednak gorszy wynik w rankingu od Polski uzyskały między innymi Portugalia, wspomniane już Włochy i Hiszpania, czy też Węgry i Słowacja.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.