Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Pomysł na biznes dla emigrantów

Kryzys w Europie powoduje, że coraz więcej Polaków decyduje się na powrót do kraju z emigracji zarobkowej. Ten fakt chcą wykorzystać sieci franczyzowe, które namawiają ich do podjęcia współpracy – informuje w dzisiejszym wydaniu ”Dziennik Gazeta Prawna”.

”– To atrakcyjna grupa inwestorów, bo posiadająca własny kapitał potrzebny na uruchomienie działalności – zauważa Adam Wroczyński, dyrektor ds. projektów w Akademii Rozwoju Systemów Sieciowych. To istotne, bo wciąż brakuje produktów bankowych skierowanych do potencjalnych franczyzobiorców. Czy Polacy powracający do kraju będą chcieli wykorzystać zaoszczędzone pieniądze w ten sposób? Sieci starają się przekonywać, że to dobry pomysł na własny biznes” – czytamy w ”Dzienniku Gazecie Prawnej”.

”Niektóre sieci nie pobierają opłat wstępnych. Eksperci przestrzegają jednak, by dokładnie sprawdzać, czy rzekomo zniesione opłaty nie zostały ukryte pod inną postacią. Zdarza się bowiem, że sieć nie wymaga opłat związanych z przystąpieniem do sieci, ale każe sobie płacić krocie za używanie marki. – Warto też zwrócić uwagę na to, po jakich cenach franczyzodawca deklaruje dostarczać towar. Może się bowiem okazać, że będą one wyższe od rynkowych. To zmusi do stosowania wyższych marż, co odbije się na zmniejszeniu konkurencyjności – podkreśla Adam Wroczyński” – czytamy dalej.

”Coraz więcej sieci oferuje wsparcie finansowe nowym partnerom, co przydaje się, gdy koszty inwestycji są wysokie. Prawie 90 proc. zainteresowanych poszukuje systemów, w których do uruchomienia działalności wystarczy 100 tys. zł. – Zgodnie z założeniami zwrot kapitału w ramach franczyzy powinien nastąpić najdalej w ciągu dwóch lat od podpisania umowy – mówi Adam Wroczyński” – dodaje ”Dziennik Gazeta Prawna”.

Obecna sytuacja na rynku skłania wiele ambitnych osób do zakładania własnej działalności gospodarczej. Inwestycje takie są jednak bardzo ryzykowne, ponieważ trudno określić, czy dany pomysł się sprawdzi. Coraz więcej osób korzysta więc z instytucji franchisingu. Jest to sposób na otworzenie własnego biznesu, ale na sprawdzonym już, cudzym pomyśle.

Więcej informacji na ten temat w dzisiejszym wydaniu ”Dziennika Gazety Prawnej”, w artykule Patrycji Otto ”Sieci franczyzowe namawiają do inwestycji Polaków wracających z emigracji”.

Źródło: Przegląd prasy Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.