Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Poręczyciele obronili cenę akcji Facebooka

Umiarkowanym sukcesem zakończył się debiut giełdowy firmy Facebook. Ceny akcji w pierwszym dniu obrotu wzrosły, potem spadły do punktu wyjścia. Dla internetu było to wielki dzień, jego cudowne dziecko – Facebook – stało się dorosłe. Giełdę NASDAQ, na której notowany jest Facebookotworzył jego założyciel Mark Zuckerberg.

Początkowa cena akcji wynosiła 38 dolarów za sztukę, w ciągu dnia ceny poszły w górę nawet o kilka dolarów. Potem jednak spadły i na zamknięciu wzrost wynosił tylko osiem centów, czyli sześć dziesiątych procent.

Według amerykańskiego dziennika Los Angeles Times, akcje kupowały intensywnie banki będące poręczycielami Facebooka. Nie dopuściły w ten sposób do spadku cen poniżej ceny emisyjnej. Tak czy inaczej Facebook jest teraz formalnie wart ponad sto miliardów dolarów. Zdaniem ekspertów, nie jest jednak pewne, że portal, który powstał osiem lat temu w studenckiej sypialni, a dziś jego użytkownicy stanowią 13 procent ludzkości, jest rzeczywiście wart tych pieniędzy.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/, Rafał Motriuk /LA Times/NASDAQ/BBC/dyd

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.