Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Powstał sojusz firm na rzecz budowy pierwszej polskiej elektrowni atomowej

Powstał sojusz firm na rzecz budowy pierwszej elektrowni atomowej w naszym kraju. PGE, KGHM, Tauron oraz Enea podpisały list intencyjny w sprawie nabycia udziałów w spółce celowej powołanej do wybudowania elektrowni.

Pod koniec 2010 roku Polska Grupa Energetyczna wskazała trzy potencjalne lokalizacje elektrowni jądrowej. Są to miejscowości Żarnowiec, Choczewo, Gąski. Na początku 2011 roku premier Donald Tusk ogłosił, że budowa ma się rozpocząć w roku 2016, a pierwsze reaktory mają zostać uruchomione w 2020 roku. 10 lat później w Polsce będą działać dwie elektrownie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/T.Majka/kl/mitron/

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.