Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Prezes TVP: nie byliśmy w stanie zarobić na Euro 2012

Telewizja Polska nie zarobiła na emitowaniu rozgrywek piłkarskich na Euro 2012. Prezes Telewizji Juliusz Braun powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia, że TVP poniesie większe koszty niż będzie miała przychody z reklam.

– Koszty licencji tych 35 meczów są tak wysokie, że choćby nie wiem jak dużo reklam tam umieścić i nie wiadomo jak dużo by ich było, to nie da się uzyskać takich przychodów – powiedział. Juliusz Braun dodał, że emisja tych meczów była niezbędna i wpisuje się w pojęcie misji mediów publicznych. Pytany o stratę jaka poniesie telewizja na Euro 2012 prezes Telewizji powiedział, że wynosi ona dziesiątki milionów złotych.

Juliusz Braun ma nadzieję, że wkrótce rząd rozwiąże problem finansowania mediów publicznych. Gość Radiowej Trójki podkreślił, że okazało się, że media publiczne są potrzebne szczególnie w dobie kryzysu, gdy komercyjne telewizje ograniczają produkcję. Prezes TVP ma też nadzieję, że w związku z interwencją ministerstwa finansów wzrośnie ściągalność abonamentu.

Ministerstwo Finansów podjęło działania mające na celu przyśpieszenie egzekucji administracyjnej zaległych opłat abonamentowych. Resort podjął współpracę z Pocztą Polską, w wyniku której uzgodniono jednolite zasady postępowania egzekucyjnego i przedyskutowano kwestie przyspieszenia egzekucji opłat abonamentowych m.in. poprzez umożliwienie przekazywania tytułów wykonawczych w formie elektronicznej. Jednocześnie naczelnicy urzędów skarbowych poprowadzą działania w celu egzekucji administracyjnej opłat abonamentowych oraz opłat za używanie niezarejestrowanych odbiorników.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.