Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Prezydent złożył projekt obniżenia wieku emerytalnego

Prezydent chce obniżenia wieku emerytalnego i liczy, że parlament poprze jego zamierzenia. Dziś Andrzej Duda składa projekt ustawy w tej sprawie.

Jak mówił, jego projekt przywraca wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65-dla mężczyzn. Emerytura będzie jednak dobrowolna. Jeśli ktoś osiągnie ten wiek, będzie mógł pracować dalej – jeśli będzie tego chciał.

Prezydent liczy, że projekt zostanie uchwalony jeszcze w tej kadencji Sejmu, bo – jak mówił – koalicja pokazała już, że potrafi szybko uchwalać ustawy. Jeżeli jednak tak się nie stanie, prezydent złoży projekt ponownie w następnej kadencji Sejmu.

Andrzej Duda mówił też, że jego projekt jest dowodem na to, że politycy mogą dotrzymywać obietnic składanych społeczeństwu. Wyraził nadzieję, że stanie się to regułą i przyczyni się do odbudowy zaufania do państwa.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/to/ab

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.