Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

„Puls Biznesu” – Młodzi Polacy rwą się do biznesu

Polacy wierzą w swoje umiejętności biznesowe. Jeden na sześciu przedstawicieli polskiej młodzieży i dorosłych (18-64 lat) zakłada, że w ciągu najbliższych 3 lat założy własną firmę. To piąty wynik w Unii Europejskiej. Rezultaty międzynarodowego badania Global Entrepreneurship Monitor (GEM) cytuje „Puls Biznesu”.

Z sondażu przeprowadzonego na 2 tysiącach Polaków wynika, że połowa rodaków wierzy, że ma wystarczającą wiedzę i umiejętności do założenia przedsiębiorstwa. Jeszcze odważniejsze deklaracje w tej kwestii wśród Europejczyków składają tylko Słowacy. Z kolei 63 procent Polaków, niezaangażowanych obecnie w działalność gospodarczą, uważa, że własna firma to dobra ścieżka kariery.

Według GEM, biznes w Polsce tworzy obecnie 5,8 procent dorosłych obywateli. Jednak warunki do startu działalności w kraju pozytywnie ocenia 31 procent Polaków. Ponad połowa (51,1 proc.) boi się bankructwa. To jeden z najgorszych wyników w UE.

Raport GEM ocenił polską gospodarkę jako „aspirującą do takiej, która jest napędzana przez innowacje”. Podobnie zaklasyfikowano takie kraje jak Chorwacja, Rosja, Litwa, Węgry, Barbados, Meksyk czy Kazachstan.

Więcej – w „Pulsie Biznesu”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/”Puls Biznesu”/kd/kry

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.