Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Rata we frankach niższa niż przed skokiem kursu

Rata kredytu we frankach szwajcarskich może być niższa niż przed skokiem kursu tej waluty. Związek Banków Polskich wprowadza możliwość wydłużenia okresu spłaty kredytu o dwa lata. Aby skorzystać z takiego rozwiązania zainteresowani kredytobiorcy będą musieli złożyć wniosek w banku, w którym wzięli pożyczkę.

Związek przedstawił obliczenia, z których wynika, że po samym uwzględnieniu ujemnej stopy procentowej w Szwajcarii rata najbliższego kredytu będzie wyższa od tej sprzed skoku kursu o 7 procent. Jeśli dodatkowo wziąć pod uwagę wprowadzane przez część banków obniżenie różnicy pomiędzy kursem kupna i sprzedaży franków, rata wzrośnie o 5 procent.

Natomiast zastosowanie ujemnych stóp i mniejszego spreadu walutowego w połączeniu z wydłużonym o dwa lata okresem spłaty pozwoli obniżyć ratę kredytu o 3 procent wobec tej sprzed 15 stycznia.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/dyd

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.