Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Rośnie zainteresowanie kredytami

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Biura Informacji Kredytowej i Fundacji Kronenberga wynika, że w ciągu najbliższego roku 15 procent Polaków planuje zaciągnięcie pożyczki.

Małgorzata Bielińska z BIK wskazuje, że coraz częstsze pytania o możliwość dostania kredytu wynikają między innymi z niskiej inflacji i korzystnego oprocentowania pożyczek. Niepokoi jednak fakt, że prawe jedna trzecia osób zadłuża się, żeby regulować bieżące wydatki. To oznacza, że sporej grupie Polaków nie wystarcza pieniędzy na cały miesiąc lub mają problem z planowaniem swoich wydatków.

Popularne cele zaciągania pożyczek to między innymi remont mieszkania, zakup sprzętu RTV i AGD oraz zakup samochodu.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/K.P.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.