Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Rower bez łańcucha, czujnik włamań. Kto w tym roku wygra 40 tys. zł?

Masz pomysł na biznes w branży technologicznej chesz wypłynąć na szersze biznesowe wody? Weź udział w programie Think Big. Na najlepsze projekty czeka eksperckie wsparcie oraz w sumie ponad 80 tys. zł nagród.


W tym roku inicjatywa realizowana jest według nowych zasad. Szansę na zwycięstwo mają osoby, których projekty związane są z takimi obszarami jak: B2B, customer experience, narzędzia i technologie marketingowe. Uczestnikami rywalizacją mogą być startupy prowadzące działalność w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji lub na Węgrzech. Przy ocenie zgłaszanych przedsięwzięć będą brane pod uwagę takie kryteria jak potencjał biznesowy, oryginalność i dojrzałość zgłaszanego rozwiązania. Na autorów najlepszego projektu czeka 10 000 euro oraz szansa współpracy i realizacji przedsięwzięcia wspólnie z organizatorem programu firmą UPC.  Oprócz nagrody głównej przewidziano także specjalne wyróżnienie Jury w kwocie 10 000 euro. W sumie do twórców najlepszych technologicznych startupów trafi ponad 80 000 tys. zł.

Zwycięzca konkursu wyłoniony zostanie na końcu trzyetapowej weryfikacji nadesłanych projektów. Pierwszym krokiem pomysłodawcy jest wypełnienie do 15 grudnia formularza dostępnego na stronie thinkbig.upc.pl. W ramach drugiego etapu kapituła konkursu wybierze 20 projektów, które wezmą udział w sesji wewnętrznej. Z grona półfinalistów wyłonionych zostanie 10 projektów, które najpierw wezmą udział w warsztatach, a następnie staną do ostatecznej rywalizacji. Wielki finał programu odbędzie się w marcu przyszłego roku

To już czwarta edycja programu Think Big. Oto laureaci poprzednich rywalizacji:

I edycja: IzzyBike

Rower bez łańcucha. Projekt będący połączeniem klasycznego roweru ze składanym jego odpowiednikiem. Wynalazek nagrodzony został m.in. na Międzynarodowych Targach Wynalazczości w Norymberdze. Pomysłodawcy IzzyBike mają patent międzynarodowy.

II edycja: Egzotech

Autorzy robota Luna EMG do rehabilitacji neurologicznej i ortopedycznej. Chcą by ich produkt stał się standardem zrobotyzowanej rehabilitacji i był odpowiedzą na istotny problem rynku zdrowia, jakim jest niedostateczna liczba rehabilitantów. Luna korzysta z sygnałów elektrycznych bezpośrednio z mięśni, wykrywając najlżejsze sygnały z nich płynące, dzięki czemu pacjent jest w stanie wykonywać ćwiczenia samodzielnie, bez udziału terapeuty.

III edycja: Elephant

Twórcy pierwszego inteligentnego systemu alarmowego dla mieszkań Elephant Door. Oprogramowanie autorstwa Elephant wykrywa próby włamania, informując użytkownika powiadomieniem na smartfonie i odstraszając złodzieja głośną syreną. Sterowanie zamkiem odbywa się za pośrednictwem smartfona lub pilota.

– Zarabia krocie…robiąc na drutach

– Dwie panie zarabiają na ładowarce do sprzętu zasilanej nogami

– Serwis dla szukających romansu podbija internet. Jak powstał?

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.