Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Rząd chce dopłacać do pensji młodym rodzicom

Aby ułatwić rodzicom powrót na rynek pracy, rząd będzie dopłacał do ich pensji.
Zzapowiedziany przez rząd program polityki prorodzinnej będzie trójfilarowy. Obok wydłużonego urlopu macierzyńskiego i utworzenia sprawnego systemu opieki instytucjonalnej dla dzieci rząd, planuje wprowadzenie ulg dla osób wracających do pracy po rocznym urlopie na wychowanie dziecka.

„Stawiamy na wsparcie finansowe dla firm” – mówi wiceminister pracy Jacek Męcina. Wyjaśnia, że przedsiębiorcy, którzy będą chcieli zatrudnić rodziców powracających na rynek, mogą liczyć na pomoc w utworzeniu dla nich miejsca pracy w wysokości 9 tysięcy złotych. Wsparcie otrzymają także ci, którzy chcą takie osoby zatrudnić na już istniejący etat. Firmy będą mogły liczyć na dofinansowanie do ich wynagrodzeń przez półtora roku. Będą musiały się jednak zobowiązać, że przez kolejne półtora roku nie zwolnią takiego pracownika i będą mu płaciły całe wynagrodzenie z własnej kasy.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.