Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Studencie załóż firmę

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu był miejscem pierwszej odsłony Programu Wspierania Przedsiębiorczości Studentów, zainicjowanego przez Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej. Ideą programu jest pomoc młodym ludziom, dopiero  zdobywającym wiedzę i doświadczenia, w poznaniu własnych możliwości, jak również  w uzyskaniu solidnych podstaw do rozpoczęcia aktywnej działalności  w biznesie. Istota Programu wyraża się w haśle „Przyszłość w Twoich rękach”.

Program Wspierania Przedsiębiorczości Studentów skierowany jest do ludzi młodych,  otwartych na świat, wykazujących odwagę, by podejmować ryzyko i samodzielnie kształtować swą przyszłość zawodową. Prócz edukacyjnego wsparcia aktywności gospodarczej studentów, celem  programu jest promowanie mikroprzedsiębiorczości, czyli działalności gospodarczej prowadzonej przez małe, najczęściej jednoosobowe firmy.  W polskich realiach potencjał tego sektora, generującego istotną część dochodów w wielu rejonach Europy i w USA – nadal pozostaje niewykorzystany.

Poznań na start

W Poznaniu działania odbyły się pod patronatem Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego
Poznaniu – prof. dra hab. Mariana Gorynii, przy współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Rozwoju i Stymulowania Przedsiębiorczości „Target”.

W ramach Programu 5 maja wykład pod tytułem „Nie mam gotówki. Otwieram sklep. Studium systemów e-business dla mikroprzedsiębiorców” wygłosił Marek Sodolski – dyrektor naczelny Amway Polska. Uzupełnieniem wykładu było szkolenie pod tytułem „Indywidualność i charyzma przedsiębiorcy. Warsztat umiejętności”.

Bariery

Prowadzenie działalności gospodarczej w polskich realiach jest narażone na wiele barier biurokratycznych. W ich pokonywaniu największym sprzymierzeńcem młodego przedsiębiorcy jest wiedza, jaką przez lata zdobyli ci,  którym udało się osiągnąć dobrą pozycję zawodową. Program będzie zatem dotyczyć zarówno przepisów sterujących życiem gospodarczym, pułapek i trudności, jakie będą musieli pokonać adepci biznesu, jak i „miękkich” umiejętności zarządczych, interpersonalnych, komunikacyjnych czy też dyspozycji osobowościowych.

Inicjatywę wykształconych, dynamicznych, pełnych ambicji młodych ludzi – absolwentów bądź studentów – nierzadko hamuje brak doświadczenia biznesowego. Program Wspierania Przedsiębiorczości studentów pokaże doświadczenia konkretnych osób, które obecnie zarządzają dużymi korporacjami w kraju i za granicą. Przedstawi je wraz z drogą, jaka doprowadziła menedżerów do obecnej pozycji – poprzez ciężką pracę, walkę z przeciwnościami, pierwsze sukcesy i porażki, aż do spektakularnych sukcesów i spełnienia zawodowego.

„Przyszłość w Twoich rękach”

Hasło „Przyszłość w twoich rękach” jest wyrazem nowoczesnego, otwartego myślenia  o społeczeństwie obywatelskim – aktywnym, odpowiedzialnym, pełnym inicjatyw  i pozytywnej energii. Wyraża potrzebę podmiotowości – i osiągnięć dostrzegalnych  w mikroskali konkretnego młodego przedsiębiorcy, istotnych jednak także w szerszym spojrzeniu. Mikroprzedsiębiorczość i aktywność gospodarcza młodego pokolenia dostarczają bowiem krajowej gospodarce zarówno „świeżej krwi” w postaci inspiracji i zastrzyku energii, jak i w efekcie wymiernych korzyści we wzroście PKB i powstaniu nowych miejsc pracy.

Pierwsza część programu – to szkolenie w formie wykładu jednego z dyrektorów zarządzających przedsiębiorstwami skupionymi w Polskim Stowarzyszeniu Sprzedaży Bezpośredniej. Część druga – to warsztaty odbywające się pod okiem profesjonalnego trenera. Program prowadzony jest pilotażowo w kilku ośrodkach akademickich pod patronatem władz uczelnianych, we współpracy z organizacjami studenckimi. Partnerem merytorycznym przedsięwzięcia jest Polskie Stowarzyszenie Sprzedaży Bezpośredniej.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.