Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

W Nowym Sączu kobiety po studiach bez pracy

Bezrobocie wśród kobiet w regionie sądeckim wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Oferty, które pojawiają się w urzędach pracy są głównie skierowane do mężczyzn, przede wszystkim w sektorze budowlanym, przemysłowym czy drogowym.

Największy odsetek pań, które szukają zatrudnienia jest z wyższym wykształceniem informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Sączu, Bogdan Gołyźniak. Na 1500 zarejestrowanych osób w grudniu , które są po studiach aż 1200 to kobiety. Głównie te, które są po kierunkach związanych z administracją czy finansami ale też po studiach pedagogicznych- tłumaczy. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową panie przyznają, że ukończenie dodatkowych kursów czy szkoleń niewiele tutaj pomaga.

Główny Urząd Statystyczny podał dziś dane o bezrobociu w grudniu. Na koniec roku wyniosło 11,5 procent. To więcej o 0,1 punktu procentowego niż w listopadzie, ale zdecydowanie mniej niż przed rokiem – wtedy wynosiło 13,4 procent. Bez pracy w Polsce pozostaje ponad milion 820 tysięcy osób.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Monika Chrobak/sk

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.