Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wakacje to dobry moment na własną firmę

Myślisz o założeniu własnej firmy? Wakacje są do tego najlepszym okresem. Tak młodych ludzi marzących o swoim biznesie przekonuje Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości. Czasu na podjęcie decyzji nie zostało dużo. Przygotowany przez instytucje program „Załóż firmę na wakacje” potrwa do końca września. Inicjatywa skierowana jest do studentów, którzy nie skończyli 30. roku życia a myślą o własnym biznesie.

Według organizatorów, w czerwcu o możliwości założenia i prowadzenia działalność w ramach inkubatorów pytało po kilkanaście osób dziennie. Zainteresowania przeszło oczekiwania instytucji. Przyszli przedsiębiorcy pytali o korzyści i obowiązki związane z założeniem firmy w inkubatorach. Pytania dotyczyły także kwestii prawnych, podatkowych oraz organizacyjnych.

Młody przedsiębiorca rozpoczynający działalność w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości może liczyć różnorodną pomoc. W ramach inkubatorów uzyskujemy bowiem wsparcie organizacyjne, prawne oraz księgowe. Możemy także korzystać z pomieszczeń biurowych oraz pomocy ekspertów. Miesięczny koszt działalności w ramach inkubatorów to 200zł.

Obecnie w całej Polsce działają 32 Inkubatory w ramach, których funkcjonuje 570 . Plany mówią o docelowej liczbie 50 placówek na terenie całego kraju. Ponad 2000 tys. firm, które przygodę rozpoczynały w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości już się usamodzielniło i wyszło na rynek.

MamBiznes.pl, Inkubatory.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.