Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Więcej osób korzysta z e-bankowości

Ponad połowa dorosłych Polaków korzysta z bankowości elektronicznej. 10 lat temu robiło to jedynie 2 procent klientów banków. Z badań TNS Polska dla Banku Zachodniego WBK wynika, że w pierwszym kwartale tego roku odsetek klientów korzystających z bankowości elektronicznej osiągnął 49 procent.

Najczęściej jednak korzystamy z usług bankowych w placówkach, ale częstotliwość jest znacznie mniejsza od internetowej.

Z badania wynika, że najczęściej z bankowości internetowej korzystają ludzie młodzi, mieszkających w dużych miastach, dobrze wykształceni. Okazuje się, że odsetek osób korzystających z bankowości internetowej rośnie wraz z wykształceniem. Wśród osób z wykształceniem podstawowym odsetek ten wynosi 10 procent.

Częściej z tego typu możliwości korzystają mężczyźni. Kobiety stanowią 46 procent użytkowników.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.