Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Wyłudzają pieniądze na orzełka

Firmy podszywające się pod „Monitor Sądowy i Gospodarczy” oszukują przedsiębiorców – alarmuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Firmy wysyłają pisma podobne do urzędowych i żądają zapłaty za zamieszczenie informacji w jej publikatorze.

O procederze wiedzą urzędnicy Ministerstwa Sprawiedliwości, którzy ostrzegają zgłaszających się do nich przedsiębiorców przed żądającymi zapłaty po ponad 400 złotych. Już wcześniej ministerstwo ostrzegało przed podobnie działającymi firmami: Internetowym Rejestrem Ogłoszeń Monitora Sądowego i Gospodarczego i Centralnym Rejestrem Ogłoszeń Monitora Sądowego i Gospodarczego. Śledztwa przeciwko nim prowadza prokuratury w Warszawie i Krakowie.

Gazeta dodaje, że w przypadku Kancelarii Odpisów z Monitora Sadowego i Gospodarczego, z jaką miał do czynienia czytelnik dziennika, oszuści posłużyli się dla uwiarygodnienia swojego pisma orzełkiem na pieczątce, który zamiast w prawo spogląda w lewo. Stąd też oprócz oszustwa, firma wyłudzająca w ten sposób pieniądze mogła dopuścić się także znieważenia godła RP.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.