Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Z PESEL-em do lekarza. Senat przyjął poprawki

Do weryfikacji tego, czy pacjent jest ubezpieczony, wystarczy numer PESEL. Mówi o tym nowelizacja ustawy o Centralnym Wykazie Ubezpieczonych, którą przyjął Senat.

Szef senackiej komisji zdrowia Rafał Muchacki zaznacza, że będzie to ogromne ułatwienie dla pacjentów i lekarzy, gdyż zdejmuje z nich obowiązek sprawdzenia lub udowodnienia, czy pacjent jest ubezpieczony. Za weryfikację odpowiadać będzie NFZ. Wystarczy, że pacjent będzie miał ze soba dowolny dokument z numerem PESEL – na przykład dowód osobisty, prawo jazdy.

Senator Muchacki dodaje, że wprowadzono także możliwość skorzystania z opieki zdrowotnej za pomocą oświadczenia.

Nowelizacja przeszła bez poprawek i trafi na biurko prezydenta.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR)/A.Rucińska/K.P.

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.