Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Zarobił na serwisie Youtube 8,1 mln dolarów w ciągu roku

Na serwisie YouTube można zarabiać miliony. Przekonuje o tym, przykład użytkownika „PewDiePie”, który w ubiegłym roku na publikacji swoich filmików na globalnej platformie zarobił ponad 8 mln dolarów.


 foto: Felix Kjellberg cheatsheet.com 


Z tajemniczym Nickiem kryje się najpopularniejszy na świecie youtuber Felix Kjellberg. Pomysł mieszkającego w Wielkiej Brytanii 26-letniego Szweda jest prosty. Zaczyna grać w grę komputerową i jednocześnie to nagrywa. Filmik z nagraniem pokazujący reakcje samego grającego oraz komentarze użytkowników publikowany jest następnie na Youtube. Nagrania notują miliony odsłon a profil, na którym są publikowane śledzi już 46,7 mln internautów. Pieniądze dla autora filmików pochodzą od partnerów chcących się zareklamować przy popularnych filmikach.   

W ten sposób firma Felixa zarobiła w ubiegłym roku 8,1 mln dolarów, co oznacza wzrost o 1,1 mln dolarów w porównaniu do roku ubiegłego. Do rozbudzającej wyobraźnię kwoty dotarła witryna Breakit.se, której udało się zdobyć informacje ze szwedzkiego urzędu skarbowego. 

– Jak powstała potęga serwisu Youtube?

Grzegorz Marynowicz

Bankier.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
Dilo 28 lip 2016 (22:21)

widziałem gościa, słabe to, frajer