Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Zdesperowani podwykonawcy żądają spotkania z szefem NCS

Zdesperowani podwykonawcy ze Stadionu Narodowego domagają się spotkania z szefem Narodowego Centrum Sportu w sprawie niewypłaconych pieniędzy. Na teren stadionu próbowali wejść rano, ale ostatecznie złożyli w tej sprawie tylko pismo. Żądają wypłacenia pieniędzy, które winien jest im generalny wykonawca i grożą blokadą obiektu.

Rzecznik NCS Daria Kulińska potwierdziła, że prośba o spotkanie wpłynęła, ale ostrzegła podwykonawców przed stosowaniem szantażu. Rzecznik NCS powiedziała także, że generalny wykonawca otrzymał już pieniądze za budowę stadionu, ale rzeczywiście cały czas napływają informacje o niespłaconych podwykonawcach.

Rozwiązaniem problemu mogłoby być na przykład wypłacenie podwykonawcom pieniędzy z gwarancji bankowych, ale potrzeba na to czasu. Trzeba sprawdzić chociażby wszystkie faktury tak, aby żadna nie została opłacona podwójnie, czyli i przez wykonawcę i przez NCS. 

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.