Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

ZUS dba o swoich pracowników. Zamówi catering za 565 tys. zł

Zakład Ubezpieczeń Społecznych mimo trudnej sytuacji finansowej nie zamierza zaciskać pasa. Jego szczecińsko oddział zamówił dla swojego personelu darmowe jedzenie – informuje portal zus.pox.pl. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie łączna kwota oraz koszt pojedynczego posiłku. Kilka dni temu informowaliśmy o szkoleniach dla płatników organizowanych przez Zakłada Ubezpieczeń na Sycylii i Florydzie. Krok dalej poszedł szczeciński oddział ZUS-u, który ogłosił przetarg na obsługę gastronomiczną urzędu. Zgodnie z wytycznymi catering dla urzędników instytucji zawierać ma 12500 zestawów. Każdy z nich składać się ma ze śniadania, obiadu i kolacji. Całkowita wartość gastronomicznych usług za pieniądze podatnika ma wynieść 565 tys. zł netto. Średni koszt wyżywienia pojedynczego urzędnika szacowany jest na 55,60 zł – szacuje zus.pox.pl. Dla porównania dzienny koszt posiłków dla chorych w szpitalu wynosi 9 zł.

Przetargowe hity

Zamówienie usług gastronomicznych to nie pierwszy przypadek, który budzi co najmniej zdziwienie. Niedawno warszawski oddział ZUS ogłosił zapotrzebowanie na 2750 ton papieru. Dokładnie 1,1 mln ryz papieru przeznaczonych miało być na funkcjonowanie przez 1,5 roku. To oznacza, że w tym okresie zakład każdego dnia musiałby zużyć 1,5 mln arkuszy A4.

Z kolei rok temu wrzawę wywołał przetarg na wynajem 2 limuzyn. Okres świadczenia usługi określony był 4 lata, a jego łączna wartość oszacowana na 134 tys. euro(około 550 tys. zł). Najciekawsze były jednak kryteria określone przez instytucję. Według organizatorów przetargu optymalna limuzyna musiała mieć co najmniej 4,82 metra długości i co najmniej 1,80 metra szerokości bez lusterek bocznych. Taki warunek powodował, że pole wyboru zostało mocno ograniczone. Wystarczy wspomnieć, że model Volkswagen Passat liczy 4,77 metra a Toyota Avensis jest jeszcze krótsza. Oczekiwaną długość spełniały natomiast Jaguar XF (o długości 4,96 metra), BMW serii 7 (o długości 5,07 metra), czy też Bentley Continental (o długości 5,29 metra).

– Przedsiębiorca otrzymuje z ZUS 1350 zł emerytury „na rękę”

– ZUS organizuje szkolenia… na Florydzie

GM

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.
qvist 2 paź 2015 (16:54)

a mogliby uzyc http://lunchroom.pl