Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Polacy zebrali 1,5 mln dolarów w niecałą dobę. Rekordowa kampania na Kickstarterze

Polacy rozbili bank na Kickstarterze. Pomysłodawcy gry planszowej Nemesis w niecałą dobę zebrali blisko 1,5 mln dolarów od internautów. Do końca kampanii zostało 20 dni, ale już wiadomo, że będzie to rekordowa zbiórka polskiej firmy na Kickstarterze.

Za rekordową kampanią stoi wrocławska firma Awaken Realms, która ponownie podbiła serca najpopularniejszej platformy crowdfundingowej na świecie. Gra ma fabułę horroru, w której uczestnicy walczą o przetrwanie – napisali o swoim projekcie jej autorzy. Z kolejnym pomysłem na grę planszową wystartowali wczoraj wieczorem ze zbiórką na Kickstarterze. Pomysłodawcom wystarczyły 4 minuty by osiągnąć wyznaczony na poziomie 69 tys. dolarów cel. Dalej było tylko lepiej o czym najdobitniej świadczy fakt, że od startu kampanii nie minęły jeszcze 24 godziny, na na koncie zbiórki widnieje kwota 1,48 mln dolarów wpłacona przez 13 tys. internautów(backersów). Kampania kończy się za 20 dni i już wiadomo, że wrocławska firma pobije rekord(zresztą swój) polskich firm na Kickstarterze.

W czerwcu ubiegłego roku kierowana przez Marcina Świerokta ekipa zebrała kwotę 1,7 mln funtów na realizację gry Lords of Hellas. Obserwując dynamikę przyrostu środków na kampanijnym koncie można śmiało powiedzieć, że wynik tenzostanie poprawiony. Awaken Realms pierwszą kampanię na Kickstarterze przeprowadzili w marcu 2015 roku i zebrali wówczas 54 tys. funtów. Potem było już tylko lepiej. Rok później w czerwcu ich kolejna zbiórka zakończyła się kwotą 621 tys. funtów. Internauci tak licznie wsparli projekt planszowej wersji gry This War of Mine. Tego samego roku w listopadzie zdążyli jeszcze zebrać 498 tys. funtów na grę The Edge: Dawnfall. W sumie we wszystkich zrealizowanych kampaniach zebrali na gry planszowe około 2,5 mln funtów.

O specyfice tego biznesu, crowdfundingu jako dobrym sposobie sprzedaży produktów oraz o tym, jak zaistnieć na Kickstarterze opowiada Marcin Świerkot, założyciel firmy Awaken Realms. Przeczytaj.

Grzegorz Marynowicz
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.