Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Experior Venture Fund

Działalność: Experior Venture Fund (EVF) jest funduszem kapitałowym inwestującym w polskie małe i średnie przedsiębiorstwa, charakteryzujące się dużym potencjałem wzrostu i posiadające zmotywowany zespół. Inwestujemy w udziały lub akcje, oferując kapitał na wzrost i ekspansję. Poza kapitałem EVF oferuje wsparcie strategiczne i operacyjne (dla właścicieli i zespołów zarządzających) w celu maksymalizacji wartości biznesu. Zespół Funduszu posiada wieloletnie doświadczenie w branży private equity/ venture capital, w transakcjach fuzji i przejęć, pozyskiwaniu finansowania oraz zarządzaniu strategicznym, budowaniu wartości przedsiębiorstw i nadzorze właścicielskim. Środki Funduszu w wysokości PLN 80 mln pochodzą od inwestorów prywatnych oraz Krajowego Funduszu Kapitałowego.

Geneza: Fundusz EVF powstał w kwietniu 2013 roku. Fundusz powstał w wyniku zaobserwowania luki kapitałowej na polskim rynku venture capital – szczególnie w segmencie inwestycji na etapie wzrostu/ekspansji oraz ze względu na wciąż wczesny etap rozwoju rynku, a tym samym potencjalnie wyższe stopy zwrotu, niż na rynkach wysokorozwiniętych. Założycielkami Funduszu są dwie kobiety. Marzena Bielecka i Kinga Stanisławska.

Na jakim etapie musi być projekt: fundusz inwestuje na etapach rozwoju: wczesny wzrost/wzrost/ekspansja. Nie inwestuje w projekty zalążkowe.

Jakie branże: fundusz inwestuje w różne branże np. FMCG, produkcje/usługi B2B oraz B2C, teleinformatykę, IT, multimedia, ochronę zdrowia i usługi medyczne, fintech, Software.

Kwota inwestycji: od PLN 2 mln do PLN 12 mln.

Przykłady inwestycji: fundusz ma w swoim portfelu 14 spółek m.in. RightHello, iTaxi.pl, DrOmnibus, WeGirls, Tylko.com. Całe portfolio tutaj.

Wady polskich pomysłodawców:

• Często oferowany produkt/usługa nie rozwiązuje rzeczywistych problemów lub też nie posiada znaczących długotrwałych przewag konkurencyjnych stanowiących wysokie bariery wejścia
• Nieprzemyślana strategia monetyzacji – najczęściej wśród pomysłodawców różnego rodzaju aplikacji mobilnych w której jest wielu chętnych na wersję bezpłatną, jednak bardzo mało osób jest skłonnych zapłacić za produkt/usługę
• Brak doświadczenia w zarządzaniu zespołem i umiejętności sprzedaży – wiele spółek ma problem z dotarciem do klienta – głównie w modelu B2B
• W wielu przypadkach brak międzynarodowego doświadczenia i „mindset’u”

Zalety polskich pomysłodawców:
• Wysokiej jakości specjaliści w swoich dziedzinach
• Wysoce zaawansowane produkty/usługi
• Brak barier, komunikatywność oraz otwartość na nowe doświadczenia

Dane kontaktowe dla pomysłodawców:

Experior Venture Fund I
Cybernetyki 9, Warszawa
Mail: [email protected]
Tel : +48 22 462 73 90
Tel. kom. +48 668 838 295

Strona www: evf.com.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.