MCI Capital

Działalność: MCI Capital to tz. Fund-of-funds. Spółka jest zaangażowana, jako inwestor, obecnie w 4 różne fundusze: MCI.EuroVentures, MCI.CreditVentures, MCI.TechVentures and Invetnet Ventures. Fundusze różnią się etapami rozwoju spółek w które się angażują, od poziomu VC do PE/buyout.

Geneza: Założycielem MCI Capital jest Tomasz Czechowicz. Od 1999 roku spółka zajmuje się inwestycjami i wspiera przedsiębiorców w budowie wartości. Decyzje inwestycyjne podejmowane są w ramach zarządu funduszu, do którego obok Tomasza Czechowicza należą: Ewa Ogryczak, Sylwester Janik, Krzysztof Konopiński, Tomasz Danis oraz Maciej Kowalski. Cały zespół inwestycyjny składa się z ponad 10 osób.

Na jakim etapie musi być projekt: Inwestycje z modelu VC dotyczą spółek, które nie mają już ryzyka technologii (produkt już istnieje), oraz gdy istnieje model monetyzacji przedsięwzięcia (spółka ma przychody).

Jakie branże: Strategia funduszu opiera się o inwestycje w spółki z 3 obszarów: digital transformation, digital adaptation oraz digital ecosystem.

Kwota inwestycji: Inwestowana kwota zależy od konkretnego funduszu. Przy projektach VC, inwestycje zaczynają się od kilku milionów złotych (fundusz Internet Ventures). Fundusz MCI.EuroVentures, która działa w obszarze spółek PE/buy-out, inwestuje kwoty przekraczające 100 mln złotych.

Przykłady inwestycji: Obecnie fundusz zaangażowany jest w ponad 40 inwestycji – ich szczegółowa lista z opisem spółek dostępna jest na stronie WWW: http://mci.pl/portfolio

Przykłady zakończonych inwestycji: Travelplanet.pl, Bankier.pl, Feedo.pl, Ebroker.pl, Invia

Strona www: mci.pl

Komentarze

Avatar

Szok Tomasz

11 stycznia 2021 Odpowiedz

Czy inwestujecie w pomysłodawców ,i ich innowacyjne pomysły?

Komentarze

Dodaj komentarz

*
*