Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

4 lekcje pochodzące z życia ludzi sukcesu

Każdy przedsiębiorca ma jeden cel – osiągnąć sukces. Jednak sposoby do jego dotarcia są różne. Portal Entrepreneuer zebrał 4 lekcje pochodzące z życia ludzi sukcesu m.in. Billa Gatesa czy też Richarda Bransona.

Nauka na błędach

Bill Gates, Źródło: FORUM

Niepowodzenie nie kojarzy się z ludźmi sukcesu, jednak również oni bardzo częstą stykają się z porażkami. Jak powiedział kiedyś Bill Gates: „Świętowanie sukcesu jest w porządku, ale ważniejsze jest słuchanie lekcji porażki”.

Gates jest doskonałym przykładem tego, dlaczego uczenie się na porażce jest kluczowe. Jego pierwsza firma Traf-O-Data zbankrutowała pod koniec lat 70. Gates obserwował wtedy , jak jego marzenie o sukcesie zaczyna się rozpadać. Jednak według niego i miliardera Paula Allena lekcja, której nauczyli się po upadku Traf-O-Data, pomogła firmie Microsoft odnieść sukces.

Wielu ambitnych ludzi, w obliczu porażki, chce szybko o tym zapomnieć i przejść dalej. Jednak kluczem do sukcesu jest umiejętność stawienia czoła błędom i zrozumienie lekcji, które oferują. Najbardziej skuteczni ludzie zdają sobie sprawę, że porażki mogą być krokiem naprzód, a nie krokiem w tył.

Stawiaj sobie wysokie cele

Mohammad Dewji, najmłodszy afrykański miliarder powiedział „Zawsze dąż do doskonałości w życiu i nigdy nie rób miejsca na przeciętność. Ustaw wysokie standardy, a twoje wysiłki zostaną nagrodzone.”

Cele długoterminowe mogą wydawać się zniechęcające lub abstrakcyjne. Jednak miliard dolarów zaczyna się od miliona, który zaczyna się od tysiąca, który zaczyna się od jednego … a ten pierwszy dolar jest zarobiony poprzez upór i dążenie do celu.

Wizja jest kluczowa

Foto: FORUM/ Lucy Nicholson

Innym aspektem zostania miliarderem jest wyznaczanie właściwych celów. Podążanie za ideami, które warto realizować, oznacza myślenie nieszablonowe i postrzeganie wartości tam, gdzie inni tego nie robią. Pomysły, które stworzyły miliarderów, były tymi, które przesuwały granice. Oznacza to realizację idei i wiarę w wizję, gdy inni są sceptyczni, a nawet wrogo nastawieni.

Na przykład, kiedy miliarder Richard Branson zaczął Virgin Airlines konkurować z dużymi liniami lotniczych, takimi jak TWA i American Airlines, był wyszydzony. Inni śmiali się z niego, że nawet próbował rzucić wyzwanie istniejącym liniom lotniczym. Branson zauważył jednak, że istnieje zapotrzebowanie na tanie linie lotnicze.

Praca, praca, praca

Prezes Renault lata ponad 150 000 mil rocznie. Serena Williams zaczęła trenować tenis codziennie rano już w wieku 8 lat. Marissa Mayer pracowała przez 130 godzin, aby stworzyć dzisiejsze mapy Google’a. Te historie pokazują, że to właśnie wysiłek jest jednym z determinantów, które przyczyniają się do zostania miliarderem.

Bez względu na pogodę, dzień czy godzinę, dla najbogatszych ludzi jedyną rzeczą, jaka jest dla nich najważniejsza to wykonać postawione przed sobą zadanie. Ta gotowość do pracy określa tych, którzy mogą osiągnąć swoje marzenia, bez względu na to, co to może być . Jak mówi Mark Cuban: „Firmy nie zawodzą z powodu braku gotówki lub błędnych postaw. Firmy zawodzą z powodu braku … wysiłku. ”

Przeczytaj także na MamBiznes.pl

Bartłomiej Godziszewski
MamBiznes.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.