Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Ada – znajdź mieszkanie idealne

Opis projektu: Wynajem? Poznaj Adę ? Ada to pierwsza sztuczna inteligencja, która zna rynek najmu jak własną kieszeń i pomoże Ci, jeśli masz już dość szukania ofert na własną rękę.

Budujemy marketplace dla nieruchomości, który automatyzuje proces wynajmu mieszkania. Ada używa sieci neuronowych nie tylko do czatowania, ale też do analizy zdjęć mieszkań, szukania duplikatów ogłoszeń, lokalizowania mieszkań czy wykrywania czynszów wraz z opłatami. Ada na bieżąco analizuje dostępne ogłoszenia, po to, by przewidzieć, jak szybko dana oferta zniknie z rynku. Dzięki temu potrafimy doradzić najemcom, że że jeśli nie ruszą do akcji w przeciągu np. 48 godzin, to istnieje szansa, że mieszkanie zniknie im sprzed nosa.

Obecny etap realizacji to wdrożony produkt z płacącymi klientami.

Branża / kategoria: nieruchomości

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: Kamil i Natalia, cofounderzy Ady, pracowali wspólnie nad projektem naukowym związanym z analizowaniem danych w celu prognozowania nieruchomości mieszkaniowych. Kamil był także coachem pracującym z innymi startupami zajmującymi się tematyką Open Data przy inkubatorze organizowanym przez miasto stołeczne Warszawa w latach 2013-2015. Te dwa doświadczenia doprowadziły do powstania Ady. Bezpośrednią przyczyną było jednak nasze własne zapotrzebowanie na ten produkt – każde z nas szukało w tym czasie mieszkania. Stworzyliśmy więc prototyp, dzięki któremu mogliśmy przefiltrować najlepsze oferty z ponad 50 stron zajmujących się wynajmem w Polsce. Pomyśleliśmy, że nasz pomysł mógłby się przydać innym, więc postanowiliśmy go opublikować. Z czasem nasz prototyp ewoluował w aplikację, z której można obecnie korzystać.

Dla kogo: Nabywcy nieruchomości, sprzedawcy i najemcy.

Finansowanie: fundusz Venture Capital

Model biznesowy: freemium

Pomysłodawcy projektu: Kamil Nicieja, CEO Ady, stworzył już wcześniej kilka produktów dla firm z całego świata, wliczając w to startupy takie jak Cooleaf — absolwenta 500 Startups.

Natalia Świrska, COO Ady, została nominowana do nagrody Bizneswoman Roku 2016 przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet.

Adam Stankiewicz, CTO Ady, to absolwent Politechniki Wrocławskiej. Pracował jako programista dla Pilot, absolwenta Y Combinatora.

Konkurencja: Morizon, Otodom

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Stale rozwijamy i ulepszamy naszą aplikację. Pracujemy nad tym, żeby dzięki Adzie proces najmu stał się prosty i przyjemny.

Zespół: 10-15 pracowników

Lokalizacja: Wrocław (dolnośląskie)

Ada – znajdź mieszkanie idealne

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.