Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

AmericanTrip

Opis projektu: Rozwijamy projekt organizacji wyjazdów turystycznych po USA. Zrealizowaliśmy wyjazdy w 3 kolejnych sezonach. Do tej pory podrózowało z nami łącznie 300 osób z 9 różnych krajów.

Branża / kategoria: life style, turystyka

Rok powstania: 2015

Skąd pomysł: Jako uczestnicy programów Work&Travel w USA, dostrzegliśmy problemy, z którymi zmagają się pozostali uczestnicy po ukończeniu swojej pracy w wybranym ośrodku:

1. Brak towarzystwa do podróży
2. Brak znajomości USA, aby zaplanować atrakcyjny program wyjazdu
3. Wysoki koszt samodzielnej podróży
4. Brak dostępu do Internetu w miejscu pracy, co utrudnia planowanie zwiedzania
5. Niebezpieczeństwo w czasie samodzielnej podróży
6. Nuda w czasie samodzielnej podróży
7. Brak karty kredytowej potrzebnej do rezerwacji noclegów
8. Brak czasu na zaplanowane podróży
9. Brak umiejętności kupna biletów, zaplanowania transportu
10. Problemy z oszacowaniem kosztów zwiedzania
11. Trudności z podaniem daty powrotu do kraju, którą należy podać przed wylotem do USA.

Na rynku nie było, żadnej firmy, która zajęła by się problemem studentów, którzy co roku przyjeżdżąją do USA w ramach programów Work&Travel. Istnieją wyłącznie firmy, które pomagają w zakresie słowa „Work” jak: Camp Leaders, Camp America, CCUSA, The best way, GoGlobal czy IECenter. Przez to każdy student po zakończeniu swojej pracy pozostawał sam sobie. Dzięki naszej organizacji, studenci wiedzą, że o nic się nie muszą bać, ponieważ w przypadku braku planu na swoją podróż, zawsze mogą dołączyć do naszej ekipy i zwiedzać tanio, bezpiecznie i wesoło.

Dla kogo: Klientem docelowym dla naszej firmy są wyłącznie uczesnitcy wyjazdów Work&Travel do USA z takich krajów jak: Polska, Węgry, Anglia, Szkocja, Irlandia, Walia, Słowacja, Czechy, Hiszpania czy Francja.

Finansowanie: pożyczka, środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Twórcy projektu to wieloletni uczestnicy wyjazdów Work&Travel do USA. Absolwenci takich kierunków studiów jak: Turystyka, Zarządzanie, Ekonomia czy Amerykanistyka.

Konkurencja: Największą konkurencją dla Nas jest wybór samodzielnego ( na własną rękę) zwiedzania przez studentów.

Najbardziej zbliżoną konkurencją dla naszej działalności jest firma : TrekAmerica.com
W swojej ofercie mają wyjazdy, również dedykowane dla studentów z programów Work&Travel. Ich filozofia polega na organizacji dużej liczby wyjazdów dla małej liczby osób – maksymalnie 13 osób na 1 wyjazd. My organizujemy mniej wyjazdów, ale dla większej liczby osób – minimum 50 osób jeden wyjazd. W taki sposób, naszą działaność chcemy kreować bardziej, jako studencki Event Turystyczny.

Inną konkurencją są wycieczki organizowane przez” chińskie” biura podróży, które studenci wybierają z racji na niską cenę:

https://www.taketours.com/

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Na najbliższy czas za cel stawiamy sobie, przede wszystkim pokonanie sezonowości naszej usługi. Z tego względu, ruszyliśmy z drugim, praktycznie bliźniaczym projektem zwiazanym również z wyjazdami dla USA, ale przeznaczonym dla innej grupy docelowej. W tym projekcie chcemy przede wzystkim, rozwinąć ideę wyjazdów w formule Fly&Drive, która jest doskonałym połączeniem dla podróży indywidualnej z podróżą zorganizowaną. Aktualnie nasi uczestnicy wyruszają w wyprawy z dedykowanym GuideBookiem, ale docelowo planujemy stworzyć aplikacje mobilną, w której każdy znajdzie trase przejazdu, opis poszczególnego dnia, rezerwacje hoteli, bilety wstępu oraz transport.

Projekt nazywa sie: www.Odkryj-Ameryke.pl

Zespół: 5-10 pracowników

Lokalizacja: Gdańsk (pomorskie)

AmericanTrip

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.