Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Anakin System

Opis projektu: Anakin jest rewolucją na rynku ochrony w Polsce, a zaraz w Europie, ponieważ poprzez wysoko rozwinięte oprogramowanie analityczne, za pośrednictwem kamer przemysłowych, zapewnia klientom najwyższe bezpieczeństwo ich mienia wypierając przy tym całkowicie ochronę fizyczną, która jest obecnie bardzo droga lub ją eliminując w godzinach, w których zakład nie pracuje (w tym w niedzielę i święta). Rozwiązanie wykrywa intruza tuż przed tym za nim wtargnie na obiekt, dzięki czemu nasi operatorzy w Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem mają wystarczająco czasu, aby zareagować, co wpływa na skuteczność. Dodatkowo ze względu na to, że nasze rozwiązanie jest wysoce skalowalne, jesteśmy w stanie do systemu podpiąć dowolne systemy zainstalowane w obiekcie Klienta, takie jak oświetlenie, ogrzewanie, czy inne.

Branża / kategoria: informatyka, inne

Rok powstania: 2017

Skąd pomysł: Ze względu na to, że zaczynaliśmy jako firma świadcząca usługi ochrony fizycznej, doskonale zdajemy sobie sprawę z jakimi problemami musi się zmierzyć pracodawca, jak i Klient. Mimo wzrostu wynagrodzeń jakość pracowników niestety spada i nagminnie dochodzi do sytuacji, w których dana osoba niesumiennie wykonuje swoje obowiązki. Postanowiliśmy więc pochylić się przez kilka miesięcy nad tym jak te problemy rozwiązywać – dużo z przyczyn oczywistych w tej historii musimy pominąć, jednak finalnie powstał Anakin, który jest oszczędniejszy, skuteczniejszy i bezpieczniejszy.

Dla kogo: Nie mamy żadnych ograniczeń i proponujemy system dla każdej branży wszędzie tam, gdzie dotychczas była ochrona fizyczna lub tam, gdzie klient ma na tyle cenne mienie, że decyduje się na nasze rozwiązanie.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: abonament, inne

Pomysłodawcy projektu: Zarząd składa się z trzech osób i jest to małżeństwo mgr Sławomira i Bożeny Wleklik, którzy z branżą ochroniarską związani są od ponad 20 lat oraz 24-letni Kuba Walkowiak, który swoją karierę zaczynał w wieku 16 lat w jednej z największych firm instalacji niskoprądowych w Polsce.

Sławomir, jako Dyrektor Zarządzający trzyma pieczę nad całą organizacją, a odpowiedzialny jest przede wszystkim za kontakt z klientami, i wspieranie działu sprzedaży; Bożena natomiast idealnie wpasowuje się w rolę Dyrektora Finansowego i dba o to, aby przepływ pieniędzy był na korzystnym dla nas poziomie, a dodatkowo spędza dnie i noce, aby analizować zmieniające się przepisy dotyczące polskich pracodawców. Kuba natomiast powziął funkcję Dyrektora Generalnego i zarządza pracą działu technicznego, koordynuje pracę Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem, bierze czynny udział w działaniach sprzedażowych oraz marketingowych, sporządza oferty i kreśli kosztorysy, a dodatkowo spędza wiele czasu nad rozwojem usługi wraz z zespołem specjalistów z różnych dziedzin bezpieczeństwa, czy to mienia, czy IT.

Konkurencja: Na polskim, jak i zagranicznym rynku są dostępne powiedzmy podobne rozwiązania, jednak nasze nie generuje żadnych problemów wynikających z płynność działania i przepustowość łączy, co pozwala nam również przechwytywać klientów, którzy już z podobnej usługi korzystają. Dużą różnicę robi ograniczona infrastruktura techniczna dostawców danego oprogramowania obsługujących Agencje Ochrony w naszym kraju.

Mamy dostęp do tych rozwiązań i wiemy jakie mają funkcjonalności, ponieważ są komercyjnie, więc na tym etapie jako jedyni wraz z partnerami, którzy wiodą prym na globalnych rynkach IT oraz security stworzyliśmy swój własny produkt.

Rynki: globalny

Najbliższe cele: Zmierzamy do tego, aby zdefiniować na nowo słowo „ochrona”, ponieważ większości społeczeństwa kojarzy się ono ze stróżem lub systemem alarmowym zainstalowanym w domu; my natomiast chcemy, aby ochrona była synonimem bezpieczeństwa, a ostatnio się to bardzo niestety zmieniło.

W tym momencie mamy ukończone rozwiązanie zabezpieczające technicznie każdy obiekt i sprawiające, że poprzez integrację systemów dana lokalizacja może się cieszyć czymś w rodzaju „smart home”. Nasze plany są spisane i po kolei je realizujemy przede wszystkim pod kątem technologicznym – myślę, że na dziś dzień możemy śmiało powiedzieć, że pracujemy nad dronami bezobsługowymi służącymi jako patrole interwencyjne, monitoringiem zachowania ludzi wraz z ich pełną analityką pod kątem choćby sytuacji zagrażających ich życiu; do tego rozwijamy oraz implementujemy systemy dla usług przepływu gotówkowego, identyfikacji i rozpoznawania twarzy, robotów samojezdnych, inteligentnych parkingów oraz monitorowania zagrożeń komunikacyjnych.

Zakładamy również, że do końca bieżącego roku dokonamy przynajmniej dwóch znacznych ekspansji zagranicznych do Niemiec, Czech, USA lub Danii. Nie ukrywając jest to ściśle powiązane z naszymi aktualnymi Klientami, którzy swoje oddziały posiadają w Polsce, a siedziby we wspomnianych krajach.

Finalnie również musimy popracować nad pozyskaniem strategicznego inwestora lub kilku mniejszych, ponieważ całość jest finansowana z naszych prywatnych funduszy i mimo znaczących przychodów oraz niskich kosztów nie popadamy w samozadowolenie i chcemy, aby Anakin był rozpoznawalny po obu stronach oceanu.

Zespół: 20-50 pracowników

Lokalizacja: Legnica/Warszawa (mazowieckie)

Anakin System

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.