Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Audiobazar.pl

Opis projektu: Audiobazar, to nowoczesny marketplace dla muzyków i szeroko pojętej branży audio. Za jego pośrednictwem kupisz, sprzedasz, wymienisz instrument lub inny sprzęt. Obecnie posiadamy ukończony MVP pod adresem https://audiobazar.pl Z szeroko pojętą branżą muzyczną jesteśmy związani od przeszło 14 lat.

Branża / kategoria: commerce, life style

Rok powstania: 2019

Skąd pomysł: Pomysł na serwis wykiełkował w naszych głowach na początku tego roku. Zauważyliśmy, że nie istnieje na rodzimym rynku serwis, na którym muzycy mogliby handlować i wymieniać się instrumentami. Za granicą tego typu serwisy cieszą się ogromną popularnością, a ilość użytkowników liczona jest w milionach. Uważamy, że jesteśmy w stanie się przebić dzięki dobrej kategoryzacji ogłoszeń, szczegółowym stanom sprzętu, zaawansowanemu filtrowaniu, a w przyszłości powiadomieniami push na zasubskrybowaną kategorię i zabezpieczeniem transakcji na odległość przed scamem i wyłudzeniami. Badania ankietowe wśród grupy docelowej pokazały nam, że pomysł ma potencjał, a oceny wykonania wersji Beta są bardzo pochlebne.

Dla kogo: Audiobazar jest skierowany do grupy docelowej muzyków i entuzjastów audio. Potencjalny klient Audiobazar to muzyk estradowy/sesyjny, producent muzyczny, hobbysta, dj, kolekcjoner w wieku 18-65 lat. To osoba ze średnim/wyższym wykształceniem z miasta pow. 100 tyś mieszkańców.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: inne, reklama

Pomysłodawcy projektu: Krystian Materek – grafik i programista. W czasie wolnym producent, dj i promotor imprez muzycznych . Jako organizator i promotor latami zdobywał doświadczenie w branży muzycznej zapraszając artystów z polski i zagranicy oraz współpracując z lokalnymi klubami i instytucjami kultury.

Artur Staszewski – sprzedawca, handlowiec. W wolnym czasie muzyk, dj i promotor. Jego mocne strony to umiejętności negocjacyjne, sprzedażowe, chłodna ocena sytuacji i wysokie umiejętność organizacyjne.

Konkurencja: OLX.pl, Allegro.pl, Facebook Marketplace, Reverb.com

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: Obecnie serwis działa jako tablica ogłoszeń, jednakże docelowo chcemy, aby wszystkie transakcje były wykonywane i zabezpieczane przez serwis by ograniczyć, a być może wyeliminować plagę oszustw (które niestety są nagminne podczas transakcji na odległość). Chcielibyśmy, ukrócić tego typu zachowania z jednej strony poprzez stworzenie zaufanej społeczność, a z drugiej oferując ubezpieczenie i swego rodzaju portfel – subkonto – z którego środki były by przelewane dopiero po potwierdzeniu przez obydwie strony. W niedalekiej przyszłości planujemy również integrację z płatnościami DotPay a co za tym idzie dodanie opcji promowania i przedłużania ważności ogłoszeń za drobną opłatą.

Zespół: 2 pracowników

Lokalizacja: Tychy (śląskie)

Audiobazar.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.