Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Baltic Energy

Opis projektu: Rozwijamy projekt montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach budynków gospodarstw domowych.

Branża / kategoria: przemysł

Rok powstania: 2015

Skąd pomysł: W wyniku rosnących cen energii elektrycznej oraz ich spodziewanych znacznych podwyżek, produkcja energii elektrycznej na własne potrzeby staje się coraz bardziej opłacalna. Pojawiła się zatem nisza na rynku.

Dla kogo: Odbiorcy indywidualni oraz przedsiębiorstwa.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Właściciel posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy w korporacjach europejskich i amerykańskich (branża motoryzacyjna oraz energetyka). Oprócz zdobywania doświadczenia w Polsce, przez cztery lata pracował w Europie, w centrali jednej z amerykańskich firm. Jeśli chodzi stricte o energetykę, to posiada trzyletnie doświadczenie z budowy elektrowni małych mocy.

Konkurencja: W Polsce konkurencją może być energetyka wiatrowa, ale obecnie jest zbyt droga.
Projekt jeszcze większych dotacji dla górnictwa może również wpłynąć na pozycję konkurencyjną fotowoltaiki.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Celem jest bardzo dynamiczny wzrost na rynku krajowym, a w perspektywie 2 – 3 lat również zagranicznym, głównie na rynkach na wschód od Polski.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Banino (pomorskie)

Baltic-energy.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.