Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Birthday Box

Opis projektu: Rozwijamy projekt boxów urodzinowych pełnych wyjątkowych prezentów dla nowoczesnych i stylowych kobiet i mężczyzn z wysyłką na całą Europę jedynie za część ich wartości rynkowej. Klient może spersonalizować prezent wpisując życzenia, które zostaną umieszczone wewnątrz boxa oraz może wpisać imię solenizantki. Dzięki takim informacjom, łatwiej jest nam spersonalizować box. Ideą Birthday Box jest robienie urodzinowych niespodzianek. Na tą chwilę dostępne są 3 boxy urodzinowe dla kobiet: Birthday Box Basic, Premium i Extra oraz limitowane sezonowe edycje specjalne np. Edycja Wakacyjna, Świąteczna czy Walentynkowa. Obecnie pracujemy nad wprowadzeniem dwóch urodzinowych boxów dla mężczyzn, w dwóch wielkościach i cenach. Planujemy również stworzyć Lux Birthday Box – najdroższą i najbardziej luksusową opcję prezentów urodzinowych dla kobiet.

Branża / kategoria: commerce, life style

Rok powstania: 2016

Skąd pomysł: Pomysł narodził się z potrzeby obdarowywania innych oryginalnymi i niebanalnymi prezentami w bardzo dobrej proporcji ceny do wartości, prezentami-pudełkami, które mieściłyby w sobie piękne i praktyczne produkty z wielu dziedzin (kosmetyki, gadżety, przedmioty codziennego użytku, urządzenia hi-tech, akcesoria modowe) podążające za najnowszymi trendami, a to wszystko w pięknej urodzinowej oprawie pełnej konfetti.

Dla kogo: Najczęściej są to kobiety w wieku od 17-27 lat, które kupują Birthday Boxy dla swoich przyjaciółek czy sióstr. Naszymi klientami są również mężczyźni w tej samej grupie wiekowej, którzy kupują boxy dla swoich dziewczyn czy żon. Klientami najczęściej są osoby z większych miast.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Założycielami i twórcami firmy są głównie 2 osoby. Jedna z nich, o wysokim poczuciu estetyki i umiejętności prowadzenia instagrama i robienia zdjęć, ma dar i doświadczenie w wyszukiwaniu modnych produktów na czasie (kiedyś prowadziła sklep na allegro z produktami zza granicy). Zna również dwa języki (magister filologii angielskiej), dlatego obsługa klienta zagranicznego czy posty również po angielsku nie stanowią problemu. Druga osoba jest prezesem innej firmy zatrudniającej 15 osób i wspiera Birthday Box pod kątem biznesowym, technicznym i optymalizacyjnym.

Konkurencja: Tak naprawdę nie mamy bezpośredniej konkurencji. Na rynku są firmy prowadzące boxy subskrypcyjne np. kosmetyczne czy ze zdrowym żywieniem np. GlossyBox, ShinyBox czy Naturbox, jednak ich zawartość czy estetyka pakowania jest znacznie uboższa i monotematyczna oraz nie jest przypisana żadnej okazji. Firmą zagraniczną (z USA), które sprzedają boxy lifestylowe subskrypcyjne jest FabFitFun. Na świecie nie ma jednak żadnego boxa o profilu urodzinowym.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: W najbliższych miesiącach planujemy stworzyć Lux Birthday Box – najdroższą i najbardziej luksusową opcję prezentów urodzinowych dla kobiet, oraz Man’s Boxy dla mężczyzn w dwóch rozmiarach i cenach. Oczywiście planujemy też tworzenie limitowanych edycji specjalnych boxów sezonowych – najbliższa edycja specjalna po Świątecznej, to Edycja Walentynkowa. Celem jest również powiększenie magazynu i większa optymalizacja procesów realizacji zamówień. Chcemy również wyjść i wypromować się na rynku europejskim.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Piaseczno (mazowieckie)

Birthday Box

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.