Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Biz-Hub.pl

Opis projektu: Biz-Hub.pl ma być miejscem, w którym przedstawiciele MŚP będą mogli zgłosić się ze swoimi problemami i uzyskać poradę od osób, które poradziły już sobie z podobną sytuacją. Forum jest moderowane pod kątem merytorycznym, a porad udzielają eksperci i praktycy. Managerowie, właściciele czy członkowie zarządu firm będą mieli również możliwość skorzystania z wiedzy mentora z doświadczeniem w zarządzaniu MŚP, który udzieli im wskazówek dotyczących rozwoju przedsiębiorstwa i odpowie na bieżące pytania.
Biz-Hub.pl jest rozwijany od kilku miesięcy.

Branża / kategoria: inne, marketing, prawo

Rok powstania: 2017

Skąd pomysł: Pomysł na takie miejsce pojawił się niedawno, kiedy jeden z naszych znajomych, prowadzący własną firmę, zmagał się z bardzo specyficznym dla swojej branży problemem. Wynajął firmę konsultingową, której ostatecznym wkładem była prezentacja Power Point z sugestiami wdrożenia. Nie okazały się one jednak użyteczne. Poprzez sieć kontaktów znajomy znalazł natomiast osobę, która rozwiązała podobny problem. Okazało się, że dwugodzinne spotkanie pozwoliło rozpisać praktyczny plan dla firmy, a rozwiązanie nie okazało się kosztowne. Po licznych rozmowach, panelach i badaniach zauważyliśmy, że to częsta sytuacja – firmy mają problemy, wiedza zarządzających i dyrektorów lub pracowników danej firmy często nie wystarcza, a obecny model doradczy z istniejącymi na rynku firmami konsultingowymi nie sprawdza się wśród firm MŚP.

Dla kogo: Biz-Hub.pl został stworzony dla przedstawicieli MŚP, którzy zmagają się z problemami w swojej działalności lub chcieliby się podzielić swoim know-how.

Finansowanie: akcelerator, inne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Za platformą stoi CreativeDock – firma tworząca innowacyjne modele biznesowe na rynkach europejskich. W ciągu 5 lat przetestowała ponad 100 modeli biznesowych na rynkach europejskich, z których powstało ponad 30 realnych firm. Część z nich została już przekazana dużym korporacjom szukającym innowacji jako gotowe i działające modele biznesowe. Firmy działają m.in. na rynkach energetycznych, ubezpieczeniowych, finansowych.

Konkurencja: Na pierwszą myśl jako konkurencja przychodzą grupy na Facebooku, jednak nie gwarantują one merytorycznej moderacji ani zweryfikowanych użytkowników. Zazwyczaj skupiają się też na jednej branży, a nie na działalności przedsiębiorstwa.

Rynki: globalny, Polska

Najbliższe cele: W przyszłości chcemy wdrożyć na Biz-Hub.pl waluty za rady ekspertów w postaci kryptogodzin oraz system automatycznego benchmarkingu. Ma on umożliwić firmom porównanie z danymi podobnej grupy przedsiębiorstw, np. wielkości wydatków, terminów zapłat, wielkości kredytów strukturalnych.

Zespół: 5-10 pracowników

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

Biz-Hub.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.