Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

carQ.pl

Opis projektu: Każdy kto planuje zakup „nowego” – używanego samochodu chciałby dowiedzieć się o nim jak najwięcej. carQ.pl to narzędzie do sprawnego pozyskania informacji na temat weryfikowanego pojazdu. Dowiesz się czy pojazd ma ważne i regularnie wykonywane obowiązkowe badania techniczne, czy jest ubezpieczony, pochodzi z polskiego salonu czy sprowadzono go z zagranicy, ilu miał dotychczas właścicieli oraz czy aktualnym jest osoba fizyczna czy też firma.

W prosty sposób otrzymasz zagregowane dane techniczne, historię pojazdu, odnotowane przebiegi wraz z przybliżonym na dzień dzisiejszy. Dowiesz się ile pali konkretny model i jakie są podstawowe koszty jego eksploatacji. Wśród zestawu danych znajdują się również informacje dotyczące rozmiarów opon z możliwością natychmiastowej weryfikacji ceny czy też odnośnie rodzaju oleju silnikowego, ilości niezbędnej przy wymianie oraz częstotliwości.

Wszystko to uzyskasz wprowadzając numer rejestracji pojazdu, VIN i datę pierwszej rejestracji. Istotną innowacją, którą proponuje carQ.pl są aplikacje mobilne (Android i iOS) wyposażone w skaner kodu QR (Aztec). Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację i zeskanować kod aby otrzymać wszystkie informacje w formie uporządkowanego raportu PDF zawierającego szczegóły o pojeździe.

carQ.pl zostało udostępnione w marcu 2018 roku i jest już w pełni funkcjonalnym narzędziem w sieci. Rozwijamy się każdego dnia reagując na sugestie Użytkowników. Możemy być dumni ze współpracy z kilkoma Partnerami, a zaproszenia na imprezy takie jak INNOVATION DAY BZ WBK (Biuro Innowacji Cyfrowej) czy Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego jako wybrany z rynku startup dodaje nam wiary i motywacji do wytężonej pracy.

Branża / kategoria: commerce, life style, motoryzacja

Rok powstania: 2018

Skąd pomysł: Autorem i pomysłodawcą projektu jest piętnastoletni Kajetan Rogalski.
Jak większość chłopaków od dziecka interesuje się motoryzacją.
Kiedy miał 10 lat, często bawił się z ojcem w grę „Jaki to samochód?”
Już wtedy całkiem nieźle wychodziło mu rozpoznawanie marki, modelu a nawet generacji mijanych aut.
Było jednak ciągle sporo pojazdów sprawiających trudności w identyfikacji.

W takich właśnie okolicznościach zrodził się jego pomysł na aplikację.
Idea była prosta. Na podstawie zdjęcia samochodu aplikacja miała informować nie tylko jakie to auto, ale również pokazać jego parametry techniczne, historię, koszty eksploatacji i wiele innych pomocnych danych.
Wystarczająco długo i cierpliwie rozwijał koncepcję, aby w końcu namówić do poważnej współpracy ojca.
Doświadczenie rodzica pozwoliło na stworzenie w 2018 roku firmy, która systematycznie i dynamicznie tworzy narzędzia carQ.pl w oparciu o zespół profesjonalistów z branży IT, motoryzacyjnej i doradczej.

Dla kogo: Projekt kierujemy do każdego aktualnego lub przyszłego właściciela pojazdu zarejestrowanego w Polsce.
1. Zamierzasz kupić pojazd?
Sprawdź bezpłatnie informacje i jego historię na carQ.pl
2. Jesteś Użytkownikiem pojazdu i nie chcesz aby umknęły Tobie ważne daty dotyczące auta?
Ustaw alerty przypomnień, a carQ.pl z odpowiednim wyprzedzeniem powiadomi o nich wysyłając bezpłatnie informację mail lub SMS
3. Chcesz sprzedać pojazd?
Zeskanuj kod z dowodu rejestracyjnego i wygeneruj ofertę korzystając z carQ.pl w 3 minuty!

Finansowanie: inne, środki własne

Model biznesowy: abonament, freemium, sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Autorem i pomysłodawcą projektu jest piętnastoletni Kajetan Rogalski.
Firmą carQ.pl Sp. z o.o. zarządza jego ojciec – Tomasz Rogalski – przedsiębiorca z kilkunastoletnim doświadczeniem w kierowaniu projektami – również spółką publiczną notowaną na GPW, którą wprowadzał na NewConnect.
Zespół współtworzą profesjonaliści z branży IT, motoryzacyjnej i doradczej.

Konkurencja: Oferujemy innowacyjny model podejścia do rynku pojazdów używanych.
carQ.pl jest narzędziem wsparcia Kierowcy na dowolnym etapie eksploatacji pojazdu oraz w procesie jego zmiany na inny.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Pracujemy nad kolejnymi funkcjonalnościami, które dostarczą jeszcze więcej zagregowanych danych, w taki sposób, aby Użytkownik otrzymał pakiet informacji umożliwiający podejmowanie racjonalnych decyzji dotyczących własnego pojazdu.
Planujemy również pozyskać inwestora aby zdynamizować rozwój i zdobywać nowych Użytkowników i Partnerów z poszczególnych grupach docelowych.
Ze względu na tempo zmian i udostępnianie kolejnych możliwości aplikacji zachęcamy do śledzenia informacji na naszym profilu Facebook oraz odwiedzanie platformy carQ.pl

Sprawdź swój pojazd teraz!
Zapraszamy na www.carQ.pl

Zespół: 1 pracownik

Lokalizacja: Warszawa (mazowieckie)

carQ.pl

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.