Ranking kont firmowych Ranking kont osobistych

Cryptiony

Opis projektu: Aplikacja internetowa do automatyzacji rozliczeń podatku od kryptowalut. Wystarczy, że użytkownik wprowadzi historię transakcji np. poprzez dodanie kluczy API do kryptogiełd, a aplikacja połączy się z giełdą i pobierze historię transakcji użytkownika. Na podstawie historii transakcji generowany jest raport podatkowy, z którego wyliczenia wystarczy przepisać do zeznania rocznego (PIT-38). Warto podkreślić, że aplikacja nie służy wyłącznie do przygotowania zeznania podatkowego za rok poprzedni. Dzięki aplikacji Cryptiony, użytkownik widzi swoje zobowiązania podatkowe na bieżąco – po pojawieniu się transakcji w aplikacji.

Branża / kategoria: informatyka, inne, prawo

Rok powstania: 2020

Skąd pomysł: Brak podobnego rozwiązania na rynku polskim, które byłoby dostosowane do przepisów polskiego prawa podatkowego.

Co roku pojawia się problem rozliczenia podatku od kryptowalut, giełdy nie wystawiają gotowego rozliczenia transakcji, jak dzieje się to w przypadku brokerów, czy domów maklerski. Użytkownik kryptowalut musi samodzielnie wyliczyć swoje zobowiązania podatkowe, co jest problematyczne w przypadku dużej liczby transakcji. Problem ten rozwiązuje aplikacja Cryptiony.

Dla kogo: Użytkownicy kryptowalut będący rezydantami podatkowymi w Polsce.

Finansowanie: środki własne

Model biznesowy: sprzedaż produktu lub usługi

Pomysłodawcy projektu: Aplikacja Cryptiony została stworzona przez startup Cryptiony R&D. Jesteśmy młodą spółką technologiczną, nasz zespół to głównie osoby, które mają doświadczenie w programowaniu aplikacji dla bankowości.

CEO przed uruchomieniem Cryptiony był inżynierem oprogramowania i architektem rozwiązań dla branży bankowości. Zdobył 8-letnie doświadczenie w zakresie projektowania i implementacji systemów bankowych, w tym systemów zarządzania ryzykiem, systemów forex czy systemów typu „digital custody”.

Konkurencja: Pierwszy tego typu projekt w Polsce.

Rynki: Polska

Najbliższe cele: Dodanie większej liczby integracji z giełdami kryptowalut.
Dodanie nowych funkcjonalności nie związanych z podatkiem od kryptowalut.
Budowanie świadomości marki wśród potencjalnej grupy docelowej.

Zespół: 2-5 pracowników

Lokalizacja: Łódź (łódzkie)

Cryptiony

Administratorem Twoich danych jest Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Twoje dane będą przetwarzane w celu zamieszczenia komentarza oraz wymiany zdań, co stanowi prawnie uzasadniony interes Administratora polegający na umożliwieniu użytkownikom wymiany opinii naszym użytkownikom (podstawa prawna: art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne w celu zamieszczenia komentarza. Dalsze informacje nt. przetwarzania danych oraz przysługujących Ci praw znajdziesz w Polityce Prywatności.